W tym roku Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie przyłączył się do IV edycji akcji UNICEF "Wszystkie Kolory Świata".

Koordynatorzy rozpowszechnili informacje dotyczące projektu wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców, przedstawili jego cele i ideę.

Zaznajomili również z warunkami życia dzieci w Angoli, dla których przeznaczone będą fundusze z tej edycji projektu.

Laleczki były szyte przez uczniów na zajęciach świetlicowych, bądź w domach we współpracy z całymi rodzinami. Każda stworzona lalka otrzymała akt urodzenia, zawierający jej imię, datę i miejsce urodzenia oraz zainteresowania.

Wykonane laleczki prezentowały się bardzo ciekawie, dlatego zorganizowano wystawę z ich udziałem i możliwością kupna wybranej lalki. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Łącznie zebrano 1460 zł. Tytuł najładniejszej laleczki, spośród wszystkich wykonanych przez uczniów naszej szkoły uzyskała natomiast Zuzia, lalka wykonana przez ucznia klasy IVb - Kacpra Małeckiego. Będzie ona reprezentować naszą szkołę w konkursie o tytuł najładniejszej spośród laleczek ze wszystkich szkół, które przyłączyły się do tegorocznej akcji.