Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w naszej szkole po raz dziewiętnasty. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień jej urodzin.
Uczniowie klas I rozpoczęli już swoją przygodę z czytaniem. W klasie Ia z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali książki „Mądre bajki", którą przeczytała pani dyrektor Mariola Męczyńska . Dzieciom z I b czytała Małgorzata Piłkowska, mama Piotra. W klasie IIa pani Hanna Kanigowska przeczytała fragment książki o tym, że trening czyni mistrza.
Klasy II b i c gościły panią Teresę Pytkowską - emerytowaną nauczycielkę, która przypomniała opowiadanie Janiny Porazińskiej „Niebieska dziewczynka”. Uczniowie III
a zaprosili do siebie panią Marinę Stachów mamę Wojtka i babcię Hanipanią Ewę Ławniczak. W klasie III b z bajkami o empatii z książki pt. ”Przyjaciele żyrafy”
zapoznała dzieci pani psycholog Agnieszka Sobutka 
W szkolnej świetlicy dzieci dowiedziały się jak poradzić sobie z uczuciem złości – na podstawie książki „Jestem wściekły!” D. Geisler przeczytanej im przez panią Krystynę Weselak.
Dzieci z Ukrainy z oddziałów przygotowawczych z utworami Janiny Porazińskiej zapoznały panie Wioleta Żerańska i Maryna Vykhrystink.
Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Święto to warto obchodzić każdego dnia czytając przynajmniej 20 minut dziennie. Codziennie.
Podczas czytania wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Data dodania: 2022-10-05 22:32:43
Data edycji: 2022-10-24 21:19:50
Ilość wyświetleń: 398

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej