Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w naszej szkole po raz dziewiętnasty. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień jej urodzin.
Uczniowie klas I rozpoczęli już swoją przygodę z czytaniem. W klasie Ia z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali książki „Mądre bajki", którą przeczytała pani dyrektor Mariola Męczyńska . Dzieciom z I b czytała Małgorzata Piłkowska, mama Piotra. W klasie IIa pani Hanna Kanigowska przeczytała fragment książki o tym, że trening czyni mistrza.
Klasy II b i c gościły panią Teresę Pytkowską - emerytowaną nauczycielkę, która przypomniała opowiadanie Janiny Porazińskiej „Niebieska dziewczynka”. Uczniowie III
a zaprosili do siebie panią Marinę Stachów mamę Wojtka i babcię Hanipanią Ewę Ławniczak. W klasie III b z bajkami o empatii z książki pt. ”Przyjaciele żyrafy”
zapoznała dzieci pani psycholog Agnieszka Sobutka
W szkolnej świetlicy dzieci dowiedziały się jak poradzić sobie z uczuciem złości – na podstawie książki „Jestem wściekły!” D. Geisler przeczytanej im przez panią Krystynę Weselak.
Dzieci z Ukrainy z oddziałów przygotowawczych z utworami Janiny Porazińskiej zapoznały panie Wioleta Żerańska i Maryna Vykhrystink.
Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Święto to warto obchodzić każdego dnia czytając przynajmniej 20 minut dziennie. Codziennie.
Podczas czytania wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Data dodania: 2022-10-05 22:32:43
Data edycji: 2022-10-24 21:19:50