Klasy 3a, 3b, 3c na wycieczce w Warszawie

W dniu 19 kwietnia klasy trzecie wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do naszej stolicy. Warszawa to miasto wielu zabytków oraz miejsce ważniejszych wydarzeń politycznych, gospodarczych oraz kulturalnych. Pierwszym punktem programu był Teatr Capitol, gdzie obejrzeliśmy muzyczne, barwne przedstawienie pt. „Piotruś Pan”. Spektakl zachwycił nas przygodami chłopca, który postanowił nie dorastać i zabrał nas do magicznej Nibylandii. Kolejny punkt wycieczki, to dawna siedziba władców polskich - Zamek Królewski. Oprowadzeni przez przewodników zwiedzaliśmy królewskie apartamenty, Salę Tronową, obejrzeliśmy oryginalne obrazy wybitnych malarzy. Kolumna Zygmunta III Wazy, pomnik legendarnej syrenki, która króluje w sercu rynku Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan-to tylko niektóre miejsca warszawskiej Starówki, które poznaliśmy oprowadzeni przez przewodników. No i McDonald’s, którego na wycieczkach nie może zabraknąć. Wjeżdżając do Mławy jeden z uczniów powiedział: „Szkoda, że już przyjechaliśmy… chciałbym, żeby ta wycieczka zaczęła się jeszcze raz”.

Data dodania: 2024-04-21 19:34:49
Data edycji: 2024-04-21 19:39:16