11listop 1szkola 2przedszkolepan DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Dzieci tworzyły proste programy komputerowe, które kształcą myślenie algorytmiczne, doskonalą umiejętność logicznego myślenia, rozwijają umiejętność formułowania i rozwiązywania problemów oraz uczą wytrwałości przy rozwiązywaniu trudnych zadań.

Eventy zgłoszone przez nauczycieli uczących w klasach I-III odbywały się na zajęciach komputerowych i dodatkowych zajęciach -Mistrzowie Kodowania. Wszyscy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem co potwierdza fotorelacja. Ponadto ucz. klasy 3c z przyjemnością udzielali pomocy w kodowaniu swoim młodszym koleżankom i kolegom z grup zerowych. W czasie przerw między lekcjami dzieci z kl. 3c wraz z rówieśnikami tańczyły Robo Taniec.

Uczniowie klas czwartych rozpoczęli na zajęciach komputerowych swoją pierwszą przygodę z programem Scratch. Poznali środowisko, zobaczyli kilka projektów i rozpoczęli własne programy. Code Week za nami, a kilku czwartoklasistów kontynuuje pracę na platformie scratch.mit.edu.

Kodowanie to nie zawsze praca przed komputerem. Pierwszoklasiści w tygodniu kodowania tworzyli proste algorytmy (Szczęśliwe Mapy), by przeprowadzić postać przez labirynt, natomiast uczniowie klas piątych na lekcjach matematyki doskonalili umiejętność układania SUDOKU. Ta łamigłówka przypominająca kwadrat łaciński wymyślony przez średniowiecznych matematyków wymaga  logicznego sposobu postępowania,  jest programowaniem.

Po złożeniu pisemnego raportu z odbytych działań nasza placówka otrzymała Certyfikat Europe Code Week 2016. Wszyscy bardzo się cieszymy i już przygotowujemy się do grudniowego THE Hour of CODE.