11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Powoli zbliżają się święta - magiczny okres w roku. Aby poczuć magię zbliżających się świąt uczniowie klas VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIb, VIIc, VIIIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w kinie. Obejrzeliśmy kontynuację świetnego filmu animowanego "Kraina lodu" - "Kraina lodu 2" w wersji 3D.

   Klasa III a z wychowawcą panią Dorotą Kowalewską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Piękna nasza Polska cała" wzięła udział w pieczeniu świątecznych pierników. Do tego zadania uczniowie zaprosili też rodziców. W dniu 11 grudnia dzieci pojechały do szkoły gastronomicznej. Pracuje tam mama Kingi, która zaprosiła nas na te świąteczne piernikowe warsztaty. Radości i uciechy było mnóstwo. Każde dziecko nauczyło się jak krok po kroku wykonać pierniki.

  12 grudnia 2019 r. w siedzibie głównej Cedrob w Ujazdówku tradycyjne w grudniu odbył się finał konkursu „Choinka w szkole”, w którym Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie , co roku bierze udział.
Celem konkursu jest promowanie i kultywowanie bogatej tradycji świątecznej wśród uczniów szkół podstawowych.
Do finału zakwalifikowało się 25 szkół z których wybrano 1, 2 i 3 miejsce oraz 4 wyróżnienia.
Po raz kolejny mamy się czym pochwalić, ponieważ Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zajął 2 miejsce w tym konkursie i otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby szkoły.

   Święta to magiczny czas. Aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt pp. Alicja Karwińska,  Ewelina Ludwikowska oraz Monika Brzozowska przygotowały warsztaty Bożonarodzeniowe, w których wzięli udział uczniowie klas VIa, VIb, VIIc. Warsztaty okazały się nie tylko świetną zabawą ale również pozwoliły odkryć zdolności plastyczne, które drzemią w uczniach.

Pierwsza atrakcja to niezwykła lekcja historii w Oddziale Państwowego Archiwum w Warszawie, mieszczącym się przy ul. Narutowicza 3 w Mławie. Zajęcia warsztatowe dla uczniów poprowadził zespół specjalistów w ramach ogólnopolskiego projektu: ,, Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Lekcja archiwalna dotyczyła zabezpieczania i konserwacji dokumentów oraz ich przechowywania.

   6 grudnia do uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji  ZPO 2 zawitał Mikołaj  i przyniósł wór łakoci ufundowanych przez Radę Rodziców, którymi poczęstował wszystkich.

    W sobotę 30 listopada na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej zainaugurowane zostały zawody dla klas II i III mławskich szkół podstawowych. W pierwszym etapie  turnieju młodzi sportowcy zmierzyli się w pięciu konkurencjach. Wszystkie drużyny zacięcie  rywalizowały o zwycięstwo w każdej konkurencji. Dopingowali ich koleżanki i koledzy ze szkół oraz zasiadający na trybunach rodzice.

   27 listopada w Ciechanowie odbył się finał rejonu w unihokeja. Wzięli w nim udział chłopcy z klas VII-VIII. Oprócz naszej szkoły w zawodach rywalizowały: Nowe Miasto, Pniewo, Sońsk i Wieczfnia Kościelna. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis z Nowym Miastem, w drugim wygraliśmy 1:0 z Pniewem, w trzecim zremisowaliśmy 0:0 z Sońskiem i w ostatnim spotkaniu także zremisowaliśmy 1:1 z Wieczfnią.W końcowej rywalizacji zostaliśmy vice mistrzami rejonu. Brawa dla całego zespołu za walkę i wielkie zaangażowanie.
Skład: Endrzejczyk Bartłomiej, Jezierski Alan, Kuciński Adrian, Myśliwczyk Eryk, Wasiński Kacper, Olszewski Igor, Rychcik Miłosz, Wilk Stanisław, Rutyna Patryk, Rogowicz Dominik, Kapitański Filip.
Joomla Template by Joomla51.com