11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

     W tym roku mija 25 rocznica nadania szkole imienia Haliny Rudnickiej. Od ćwierć wieku odbywa się również konkurs plastyczny i literacki „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. W tej edycji wzięło w nim udział 70 młodych plastyków i 10 mistrzów pióra z 16 szkół województwa mazowieckiego.

    „Halina Rudnicka i inni wielcy Polacy” pod takim hasłem w dniu 24 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie obchodzili święto szkoły. Zgodnie z tradycją uroczystość ta odbywa się w październiku, miesiącu urodzin patronki szkoły. Podczas obchodów tego święta odbyła się ceremonia ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów szkoły. Po tej uroczystości pierwszoklasiści zapoznawali się z historię szkoły i wspólnie z rodzicami oddali się zabawie.

  Za nami Code Week 2019 z Uczymy Dzieci Programować. Zrealizowaliśmy 9 eventów w klasach 3a, 3b, 3c, 5d i znaleźliśmy się na liście wśród 1000 zgłoszonych pierwszych inicjatyw wygrywając dla dzieci zeszyty zabaw do nauki programowania offline.

  W ramach Spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy w bibliotece szkolnej  Pana Karola Safaryna. który spotkał się z uczniami klasy II a i III b. Podczas spotkania nasz gość przedstawił metalowe modele trójwymiarowych "puzzli".   Przygodę z puzzlami rozpoczął w 2017 r. Traktował ją jako jedną z form rehabilitacji.

  "Wstańcie, chodźmy!" – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole XIX DZIEŃ PAPIESKI. W programie słowno – muzycznym przygotowanym przez naszych uczniów pragnęliśmy wyrazić pamięć i wdzięczność za Jego posługę Kościołowi. Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją wsłuchania się w słowa nauczania i śpiewu ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barka”.

   Tegoroczna złota polska jesień dała nam wiele darów. Uczniowie klasy  2c Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie bardzo chętnie tej jesieni odwiedzali pobliskie tereny leśne, parki oraz ogrody w poszukiwaniu kasztanów, żołędzi, liści, kwiatów, grzybów oraz owoców. Swoje zbiory dzieci gromadziły w klasie - w ten sposób powstał klasowy kącik jesienny.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu tradycyjnie opiekują się grobami Żołnierzy Batalionów Chłopskich poległych w 1945 roku oraz grobami Żołnierzy września 1939 roku. Porządkowanie grobów żołnierzy i zapalanie na nich zniczy to znak wdzięczności i pamięci, to piękne lekcje historii i patriotyzmu. Naszych wolontariuszy nie zabraknie w miejscach Pamięci Narodowej także w przeddzień Święta Zmarłych.

  Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. M. Harzyńską i p. K. Weselak  byli w Mateczniku Mazowsze na cudownym  koncercie edukacyjnym dla dzieci „FANTAZJA POLSKA- POLSKIE TAŃCE NARODOWE”. Zespół Mazowsze wprowadził nas w  zaczarowany świat muzyki i tańca.

Joomla Template by Joomla51.com