1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. W bieżącym roku szkolnym znacznie wzbogacił się księgozbiór o nowości wydawnicze dla wszystkich czytelników - i najmłodszych i tych nieco doroślejszych:)
   Na półkach pojawiły się kolejne pozycje z serii "Tupcio Chrupcio". Są to opowiadania o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko. Tytułowy Tupcio pozwala dziecku poczuć, że nie jest samo ze swoimi obawami i pomaga zaakceptować nadchodzące w jego życiu zmiany.

   Dnia 7 grudnia na mławskim basenie odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie, zorganizowane przez MOSiR Mława. Młodzi zawodnicy ze szkół podstawowych z Mławy oraz powiatu mławskiego stanęli na starcie. Dzieci, które stanęły na podium otrzymywały pamiątkowe medale, a dla wszystkich uczestników były słodkie upominki. Szkołę Podstawową nr 4 w Mławie reprezentowali: Mikołaj Żwir (I a), Zuzanna Deręgowska (IV a), Alicja Siemianowska (IV a), Zuzanna Rutkowska (IV b), Julia Piłkowska (V a), Zuzanna Kaczmarczyk (V a), Jan Śledziński (VI a) i Mateusz Leśniewski (VIII b).

  6 grudnia odbyły się miejskie mikołajki podczas których rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Świąteczna kartka od Burmistrza." Miło nam jest oznajmić ,że główną nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Kinga Ostaszewska z klasy IIa. Wyróżnienie otrzymał również uczeń naszej szkoły, Filip Lubiejewski, tez uczeń klasy IIa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą udali się do SOSW w Mławie na przedświąteczne „Warsztaty piernikowe”. W świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd uczniowie próbowali swych sił w dekorowaniu świątecznych pierniczków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zdobiły piernikowe ciasteczka, a następnie, z jeszcze większą radością, degustowały przygotowane przez uczniów SOSW smakołyki. Ozdobione i zapakowane pierniczki mogą być częścią świątecznego prezentu dla bliskich.

   W poniedziałek 3 grudnia klasy 2b, 2c i 3a wraz z Panią wicedyrektor K.Weselak oraz nauczycielami B. Golian M.Iwańską i M. Harzyńską brały udział w zajęciach integracyjnych w warszawskim studio telewizyjnym. Zajęcia oparte były o wywiady z gwiazdami na scenie, teleturniej „Co to za melodia”, czy integracyjny teleturniej „Klasowiada”. Dzieci odgadywały, dopasowywały, odpowiadały, tańczyły. Prognozowały też pogodę, krótko mówiły o warunkach pogodowych i kierunkach świata oraz regionach Polski.

   Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie włączyli się w tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii Biała Wstążka. Kampania Biała Wstążka to największa na świecie kampania przeciwstawiająca się przemocy wobec kobiet. W dniu 3 grudnia wszyscy nauczyciele i uczniowie przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Biała wstążka oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowania, gdy jest się jej świadkiem.

   Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć dla każdego dziecka. Siwobrody pan w czerwonym stroju, choć pojawia się tylko raz w roku, to dobrze zna wszystkie mławskie dzieci, a co ważne, nie zapomni ich odwiedzić w tym przedświątecznym okresie.

   6 grudnia Mikołaj przyjedzie do Miejskiego Domu Kultury z workiem pełnym prezentów i wysłucha niejednej gwiazdkowej prośby, ale zanim to zrobi, przywitamy go wspólnie na Starym Rynku. Po zapaleniu lampek na miejskiej choince będziemy mogli się nim cieszyć do woli. Program artystyczny świętego Mikołaja zawsze jest pełen niespodzianek, w końcu to jeden z najlepszych animatorów, który zna niezliczoną ilość zabaw i gier dla dzieci.

   Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny odbyła się „Nocka w szkole". Uczniowie klas V – VIII o godzinie 17.00 w piątkowe popołudnie ze śpiworami stawili się do szkoły na noc pełną wrażeń. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce i pląsy przy muzyce i barwnych światełkach, gry planszowe i zabawy integracyjne, a także różne „łamigłówki dla mądrej główki”. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze sportowe uczniów i nauczycieli.

Joomla Template by Joomla51.com