11listop 1szkola 2przedszkolepan DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

W ramach programu "Polubić czytanie" biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najładniejszy dzienniczek lektur.  Na konkurs wpłynęły prace z klas I a i III a. Jury złożone z nauczycieli bibliotekarzy, członków aktywu bibliotecznego oraz nauczycieli pod przewodnictwem pani wicedyrektor Krystyny Weselak przyznało:

I miejsce   - Mikołaj Żwir  kl. I a

II miejsce - Aleksandra Ciesielska  kl. I a, Kacper Libera kl. I a

III miejsce - Jakub Kowalski kl. Ia , Jakub Mostek kl.I a

Wyróżnienia - Ksawery Bieniuk kl. IIIa, Zuzanna Wrotna kl.IIIa, Żaneta Brzezińska kl.III a

   20 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs ,,My też mamy talent”. Uczestnicy V edycji zaprezentowali swoje artystyczne talenty. W gronie najlepszych znaleźli się wokaliści, tancerze, grupy teatralne, ale również utalentowani recytatorzy. Naszą placówkę dzielnie reprezentowała młoda pianistka Alicja Włodarska  z klasy Vb. Utwór, który zaprezentowała to Holidays In Paris W. Gillock’a.

         Występ był piękny i wzruszający. Życzymy cierpliwości i wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

  Z okazji Światowego Dnia Poezji (21 marca 2019 r.) w bibliotece zorganizowano „spotkanie z poezją”. Tym razem gościem spotkania była Pani Ewa Przybysz, mławska poetka oraz Maria Świtoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

Już od trzech lat w Filii nr 1 odbywają się takie spotkania, aby uwrażliwić uczniów na piękno i kulturę słowa, tworzenie i nauczanie o poezji oraz promować czytanie.

  20 marca na obiektach MOSiR w Mławie odbył się finał powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Pogoda tym razem dopisała, więc i liczba startujących była rekordowa. Na starcie nie zabrakło również i naszych reprezentantów, zarówno chłopców i dziewcząt. Każdy z zawodników startował w swojej kategorii wiekowej i na określonym dystansie. Najmłodsi musieli przebiec dystans 600 metrów, najstarsi 1500 metrów. 
 
 
 
 

    Za górami, za lasami, w ogromnym zamczysku mieszkał potężny czarnoksiężnik Hałas… Tak 19 marca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie rozpoczęła się lekcja muzyki prowadzona przez przedstawicieli Agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Temat lekcji brzmiał: Czarodziejskie skrzypce.

         Uczniowie klas 0 – III zostali przeniesieni do bardzo głośnego i hałaśliwego królestwa, którym władał czarnoksiężnik Halas.

     Po bardzo udanych eliminacjach naszych piłkarzy ręcznych przyszedł czas na finały.
   Starsza drużyna z klas VIII udała się 12 marca na Mławską Halę Sportową, by tam rozegrać swój turniej. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 4, SP 3, SP Wiśniewo i SP Szydłowo. W pierwszym meczu chłopcy przegrali 15:2 z SP Wiśniewo, w drugim wygrali 14:2 z SP Szydłowo i w ostatnim musieli uznać wyższość rywali z SP 3 14:11. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Warto dodać, że nasi zawodnicy są o rok młodsi ponieważ pozostałe szkoły mogły skorzystać z uczniów z 3 klasy gimnazjum.
 
 
 
   W piątek 15 marca klasę 2b odwiedził tata jednego z uczniów, pan Paweł Szulc, który jest strażakiem w Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Poprowadził bardzo ciekawe zajęcia, opowiedział o specyfice pracy strażaka i straży pożarnej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadowoleni i pełni zapału do zadawania pytań.  
 
 
 
 
 
 

  W piątkowy poranek, 8 marca 2019 r., by uczcić Dzień Kobiet, przed społecznością Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie, w programie artystycznym pod hasłem:

,, Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da”

wystąpili chłopcy klas 4 a, b i d. Wyjątkowa okazja spowodowała, że w programie artystycznym wystąpiła też para taneczna: Staś i Natalia Piłkowscy,  którzy  brawurowo zatańczyli tango i sambę.

 

 

Joomla Template by Joomla51.com