1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą udali się do SOSW w Mławie na przedświąteczne „Warsztaty piernikowe”. W świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd uczniowie próbowali swych sił w dekorowaniu świątecznych pierniczków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zdobiły piernikowe ciasteczka, a następnie, z jeszcze większą radością, degustowały przygotowane przez uczniów SOSW smakołyki. Ozdobione i zapakowane pierniczki mogą być częścią świątecznego prezentu dla bliskich.

   W poniedziałek 3 grudnia klasy 2b, 2c i 3a wraz z Panią wicedyrektor K.Weselak oraz nauczycielami B. Golian M.Iwańską i M. Harzyńską brały udział w zajęciach integracyjnych w warszawskim studio telewizyjnym. Zajęcia oparte były o wywiady z gwiazdami na scenie, teleturniej „Co to za melodia”, czy integracyjny teleturniej „Klasowiada”. Dzieci odgadywały, dopasowywały, odpowiadały, tańczyły. Prognozowały też pogodę, krótko mówiły o warunkach pogodowych i kierunkach świata oraz regionach Polski.

   Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie włączyli się w tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii Biała Wstążka. Kampania Biała Wstążka to największa na świecie kampania przeciwstawiająca się przemocy wobec kobiet. W dniu 3 grudnia wszyscy nauczyciele i uczniowie przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Biała wstążka oznacza deklarację nie tylko wyrzeczenia się stosowania przemocy, ale także reagowania, gdy jest się jej świadkiem.

   Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć dla każdego dziecka. Siwobrody pan w czerwonym stroju, choć pojawia się tylko raz w roku, to dobrze zna wszystkie mławskie dzieci, a co ważne, nie zapomni ich odwiedzić w tym przedświątecznym okresie.

   6 grudnia Mikołaj przyjedzie do Miejskiego Domu Kultury z workiem pełnym prezentów i wysłucha niejednej gwiazdkowej prośby, ale zanim to zrobi, przywitamy go wspólnie na Starym Rynku. Po zapaleniu lampek na miejskiej choince będziemy mogli się nim cieszyć do woli. Program artystyczny świętego Mikołaja zawsze jest pełen niespodzianek, w końcu to jeden z najlepszych animatorów, który zna niezliczoną ilość zabaw i gier dla dzieci.

   Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny odbyła się „Nocka w szkole". Uczniowie klas V – VIII o godzinie 17.00 w piątkowe popołudnie ze śpiworami stawili się do szkoły na noc pełną wrażeń. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce i pląsy przy muzyce i barwnych światełkach, gry planszowe i zabawy integracyjne, a także różne „łamigłówki dla mądrej główki”. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze sportowe uczniów i nauczycieli.

   Upamiętniając zwyczaje wróżb w Wigilię Św. Andrzeja co roku odbywa się impreza andrzejkowa. Tym razem zaprosiła nas do biblioteki pani Lidia Piskorska z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Tam dzieci spotkały wróżkę Kasandrę i wróżkę Tygruszkę.

Niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały przyszłość, wróżyły czy spełnią się marzenia.

    Hej, hej za nami tydzień głosowania w akcji

"Dzieciaki do  rakiet" 

   przed nami jeszcze 24 dni...   Nadal prosimy o głosy. Przypominamy, iż głosować można codziennie. Jednorazowo dajemy 5 głosów (albo więcej jeśli używamy różnych urządzeń) dla Was to 5 kliknięć dla Nas to bardzo dużo...

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Miasta Mława.

ZAGŁOSUJ

     I tym razem przyłączamy się do największej inicjatywy edukacyjnej Godzina Kodowania(The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. 

Kodowanie to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy.

Joomla Template by Joomla51.com