1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przewodnim celem podejmowanych w tym czasie działań jest zwrócenie uwagę na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Dlatego też w październiku nasza szkolna biblioteka zorganizowała konkurs na najciekawszą kartkę z życzeniami z okazji święta biblioteki. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie a jego celem była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego i wdrażanie do staranności przekazu językowego oraz rozwój inwencji twórczej i zainteresowań czytelniczych.

   Koniec października jest czasem wspominania tych, którzy odeszli na zawsze. Rozmów o śmierci nie sposób ominąć. Muszą o niej wiedzieć również dzieci.
Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie grobów żołnierzy oraz uczniów i pracowników naszej placówki, których już nie ma z nami. Uczniowie klasy II b oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego, pod opieką p. Barbary Golian, p. Magdaleny Iwańskiej oraz p. wicedyrektor Krystyny Weselak, 30 października wybrali się na cmentarz i zapalili symboliczne znicze oraz postawili kwiaty.
Nie sposób nie dodać, iż co roku towarzyszy nam w tym ważnym wydarzeniu p. Anna Lewandowska - emerytka naszej placówki.

  29.10.2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pod hasłem „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”, na który zostali zaproszeni laureaci wraz ze swymi opiekunami. Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor placówki, pani Małgorzata Krupa, gratulując zwycięzcom oraz życząc im dalszych sukcesów. Zachęcała też do udziału w następnych edycjach konkursu.

   Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 W Mławie przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Wymiany Pocztówkowej miedzy szkołami. Nasi uczniowie przy okazji Dnia Poczty Polskiej odwiedzili pobliski punkt Urzędu Pocztowego. Panie interesująco opowiedziały o  ich pracy, następnie świetliczaki wysłały pocztówki z wizerunkiem Mławy. Dzieciaki wysłały 40 pocztówek do 40 polskich szkół – nie zamierzamy poprzestać na takiej ilości. Teraz z niecierpliwością czekają na kartki od nowych znajomych, które już niebawem dotrą do naszej szkoły.

 Czy radość z odzyskania niepodległości można wyrazić tańcem? Jak najbardziej można, a nawet trzeba. Ogromne bogactwo tańców polskich- tańce korowodowe, w parach, trójkach, w rytmach na trzy i na dwa dają wiele możliwości. W Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie na dzisiejszym koncercie z Fundacją Wszystkie Mazurki Świata POLSKA TAŃCZĄCA - Teatr Słuchaj Uchem przedstawił i zaprosił do tańca w mazowieckim mazurku, wielkopolskim gołąbku, walczykach i polkach z Galicji,

   40 lat temu – 16 października 1978 Karol Wojtyła został Papieżem.
Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka. Hasłem tegorocznej edycji były słowa „Promieniowanie Ojcostwa”.

     „ Mława miasto Niepodległej” pod takim hasłem społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie 18 października obchodziła święto szkoły. W tym dniu odbyła się także uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W obecności Pana Burmistrza Sławomira Kowalewskiego, Dyrekcji Szkoły, rodziców i wychowawców pierwszoklasiści po złożonym ślubowaniu zostali oficjalnie przyjęci do społeczności naszej szkoły. Uczniowie klas IV – VIII gościli niezwykłego gościa Pana Tadeusza Stabacha.

  18 października 2018 roku pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi pierwszoklasistami. W tym dniu wszyscy pierwszoklasiści przeżywali niezwykłe wydarzenie – ślubowanie. Pani dyrektor Joanna Wyszkowska otworzyła uroczystość i powitała zaproszonych gości: pana Sławomira Kowalewskiego – Burmistrza Miasta Mława, Tadeusza Stabacha – członka Grupy Nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe oraz licznie przybyłych rodziców dzieci.

Joomla Template by Joomla51.com