Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku przypada 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną ustawą zasadniczą normującą ustrój państwowy. To jeden z symboli naszej niepodległości, powód do dumy dla Polaków oraz świadectwo wielkiej mądrości i patriotyzmu.

Chcąc przybliżyć społeczności naszej szkoły to wydarzenie, uczniowie klasy 6c i chór szkolny przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym fakty historyczne przeplatały nastrojowe wiersze i piosenki. Podczas tańca z flagami narodowymi, uczniowie oddali hołd ważnemu wydarzeniu w historii Polski, jednocząc się w szacunku i pamięci.

Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor Mariola Męczyńska dziękując uczniom za piękną lekcję historii i patriotyzmu, a także nauczycielom przygotowującym program: Pani Agnieszce Szerszyńskiej, Pani Grażynie Tokarskiej oraz Pani Anecie Stanios. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłego wypoczynku oraz zaprosiła do udziału w miejskich obchodach świąt majowych.

Data dodania: 2024-05-02 21:19:55
Data edycji: 2024-05-05 19:20:27