1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu stypendium "Inwestycja w region inwestycja w młodzież" ufundowanego przez CEDROB S.A. Oliwii Brzozowskiej, uczennicy klasy VII b.
To nie pierwszy sukces Oliwii, która już w tym roku zdobyła:
- II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Śpiewających Szkół w Warszawie,

   W dniu 23 listopada klasę IIa odwiedziła pani Lidia Piskorska, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Przeczytała dzieciom książkę pt."Asiunia" autorstwa Joanny Papuzińskiej.Odwiedziny gościa związane były z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały opowiadania. Historia małej dziewczynki, z czasów II wojny światowej bardzo ich wzruszyła. Dzięki poznaniu jej losów, docenili to, że żyją w wolnej i niepodległej Polsce.

  11 listopada w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Zawody rozpoczęły się biegami dzieci najmłodszych, później kolejno rocznikami coraz starszych, aż do biegu OPEN. Naszą placówkę reprezentowała liczna grupa uczestników pod opieką p. Jolanty Bereda (przedszkole) , p. Barbary Golian (klasy I-III) p. Michała Golian oraz p. Mirosława Karwińskiego (klasy IV-VIII).
Wszystkie dzieci spisały się znakomicie, a na podium stanęli : Zuzanna Melchinkiewicz z klasy IIb - I miejsce, Igor Olszewski z klasy VIc - II miejsce, Jan Śledziński z klasy VIa - III miejsce, Konrad Kuciński z klasy VIIIa - III miejsce.

Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem – staje się
jedynie zbiorem ludzi czasowo
zajmujących dane terytorium

Józef Piłsudski

   9 listopada 2018 r. w naszej placówce obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku obchodzone 11 listopada święto miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ minęło 100 lat, od kiedy Polska odzyskała swoją państwowość. Przygotowania do listopadowej rocznicy trwały od wielu dni. Tego dnia cała społeczność szkolna zebrała się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Wizytatorzy Mazowieckiego Kuratorium Oświaty pp. Anna Maliszewska, Anna Zadrożna i Wojciech Zaborowski.

   Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego ,,Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą''. Został on zorganizowany z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaproszeni goście wzięli udział w akademii upamiętniającej wydarzenia z roku 1918. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród laureatom.

   Uczestnicy byli oceniani w poszczególnych kategoriach : klasy 4-6, klasy 7-8 oraz 3 klasy gimnazjum. Naszą placówkę reprezentowała uczennicy klasy VI c Aleksandra Ogrodzińska, która zajęła II miejsce (opiekun p. Monika Brzozowska).

Gratulujemy!!!

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

  8 listopada, tuż przed Świętem Niepodległości, w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbył się koncert artystów z Agencji Artystyczej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „ Hej wesele”. Podczas spotkania uczniowie klas 0 – III poznali postać Oskara Kolberga, w którego rolę w rewelacyjny sposób wcielił się jeden z uczniów który przedstawił nam postać kompozytora, etografa, który jako pierwszy usystematyzował kulturę ludową dzieląc ją według regionów Polski.

    Listopad to miesiąc w którym rozpoczynają się rozgrywki halowe. Pierwszą dyscypliną zaczynajacą te zmagania jest halowa piłka nożna. Najpierw nasi chłopcy wzięli udział w eliminacjach do finału powiatu, które odbyły się w Strzegowie. Tam bez straty bramki wygrali wszystkie spotkania i awansowali do finału, kolejno 2:0 ze Strzegowem, 2:0 z Dzierzgowem, 7:0 z Rzęgnowem, 2:0 z SP7 i 2:0 z Morawami. Finał powiatu odbył się 8 listopada w Szydłowie.

Joomla Template by Joomla51.com