1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 18 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się Gala Finałowa corocznego konkursu organizowanego w grudniu przez firmę Cedrob "Choinka w szkole", którego celem było własnoręczne wykonanie przez uczniów nietuzinkowych ozdób na choinkę. Mamy się czym pochwalić, ponieważ Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zajął II miejsce w konkursie i co za tym idzie otrzymał kwotę 2000 złotych, które zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

   Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu są bardzo zaangażowani w pomoc młodszym kolegom. Codziennie przychodzą do świetlicy szkolnej. W tym czasie pomagają pierwszakom przy pracach domowych i przy porządkowaniu sali. Wymyślają i zachęcają uczniów do kreatywnych zabaw. Opiekują się dziećmi podczas spacerów. Nasi Wolontariusze dopiero zaczynają swoją przygodę z Wolontariatem ale świetnie się w niej odnajdują.

  14 grudnia w klasie IIb odbyły się świąteczne warsztaty, którym przewodziły panie Barbara Golian i Magdalena Iwańska. Mamy uczniów dostarczyły mnóstwo pachnących pierniczków, zaś mali cukiernicy, po wstępnej organizacji, bez ogródek przystąpili do działania. Pierniki w błyskawicznym tempie zyskiwały świąteczne kreacje bogate w różne odcienie lukru czy cukrowych dekoracji o przeróżnych kształtach. Było barwnie i zabawnie. Gotowe ciasteczka zostały pięknie zapakowane przez mamy i będą jedną z wielu atrakcji na weekendowym jarmarku bożonarodzeniowym.

  Dnia 12 grudnia grupa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej w ZPO nr 2 w Mławie, wybrała się na wycieczkę do Warszawy.
Zgodnie z planem najpierw odwiedziliśmy Teatr Kamienica i obejrzeliśmy spektakl pt. „Imieniny Świętego Mikołaja”. Na kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się do zaśnieżonej Laponii, gdzie wspólnie ze Śnieżynką - Białym Puszkiem oraz świętym Mikołajem odkrywaliśmy tajemnice Bożego Narodzenia.

  Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. W bieżącym roku szkolnym znacznie wzbogacił się księgozbiór o nowości wydawnicze dla wszystkich czytelników - i najmłodszych i tych nieco doroślejszych:)
   Na półkach pojawiły się kolejne pozycje z serii "Tupcio Chrupcio". Są to opowiadania o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko. Tytułowy Tupcio pozwala dziecku poczuć, że nie jest samo ze swoimi obawami i pomaga zaakceptować nadchodzące w jego życiu zmiany.

   Dnia 7 grudnia na mławskim basenie odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie, zorganizowane przez MOSiR Mława. Młodzi zawodnicy ze szkół podstawowych z Mławy oraz powiatu mławskiego stanęli na starcie. Dzieci, które stanęły na podium otrzymywały pamiątkowe medale, a dla wszystkich uczestników były słodkie upominki. Szkołę Podstawową nr 4 w Mławie reprezentowali: Mikołaj Żwir (I a), Zuzanna Deręgowska (IV a), Alicja Siemianowska (IV a), Zuzanna Rutkowska (IV b), Julia Piłkowska (V a), Zuzanna Kaczmarczyk (V a), Jan Śledziński (VI a) i Mateusz Leśniewski (VIII b).

  6 grudnia odbyły się miejskie mikołajki podczas których rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Świąteczna kartka od Burmistrza." Miło nam jest oznajmić ,że główną nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Kinga Ostaszewska z klasy IIa. Wyróżnienie otrzymał również uczeń naszej szkoły, Filip Lubiejewski, tez uczeń klasy IIa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joomla Template by Joomla51.com