1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć dla każdego dziecka. Siwobrody pan w czerwonym stroju, choć pojawia się tylko raz w roku, to dobrze zna wszystkie mławskie dzieci, a co ważne, nie zapomni ich odwiedzić w tym przedświątecznym okresie.

   6 grudnia Mikołaj przyjedzie do Miejskiego Domu Kultury z workiem pełnym prezentów i wysłucha niejednej gwiazdkowej prośby, ale zanim to zrobi, przywitamy go wspólnie na Starym Rynku. Po zapaleniu lampek na miejskiej choince będziemy mogli się nim cieszyć do woli. Program artystyczny świętego Mikołaja zawsze jest pełen niespodzianek, w końcu to jeden z najlepszych animatorów, który zna niezliczoną ilość zabaw i gier dla dzieci.

   Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny odbyła się „Nocka w szkole". Uczniowie klas V – VIII o godzinie 17.00 w piątkowe popołudnie ze śpiworami stawili się do szkoły na noc pełną wrażeń. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce i pląsy przy muzyce i barwnych światełkach, gry planszowe i zabawy integracyjne, a także różne „łamigłówki dla mądrej główki”. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze sportowe uczniów i nauczycieli.

   Upamiętniając zwyczaje wróżb w Wigilię Św. Andrzeja co roku odbywa się impreza andrzejkowa. Tym razem zaprosiła nas do biblioteki pani Lidia Piskorska z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Tam dzieci spotkały wróżkę Kasandrę i wróżkę Tygruszkę.

Niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały przyszłość, wróżyły czy spełnią się marzenia.

    Hej, hej za nami tydzień głosowania w akcji

"Dzieciaki do  rakiet" 

   przed nami jeszcze 24 dni...   Nadal prosimy o głosy. Przypominamy, iż głosować można codziennie. Jednorazowo dajemy 5 głosów (albo więcej jeśli używamy różnych urządzeń) dla Was to 5 kliknięć dla Nas to bardzo dużo...

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Miasta Mława.

ZAGŁOSUJ

     I tym razem przyłączamy się do największej inicjatywy edukacyjnej Godzina Kodowania(The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. 

Kodowanie to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy.

  Ostatni tydzień listopada obfitował w rozgrywki w unihokeja. Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią tą dyscyplinę sportu. Efektem tego są osiągane sukcesy. Finał powiatu rozstrzygnęli na swoją korzyść nie tracąc w trzech meczach nawet jednej bramki. Kolejno z Szydłowem 1:0, z Wiśniewem 2:0 i z Nosarzewem 6:0. Finał rejonu odbył się 30 listopada w Ciechanowie.

  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Jest to tradycyjnie specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw zanim nadejdzie adwent. Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole a uczniowie klas I-III świętowali je 28 listopada.

   W listopadzie uczniowie klas IVa, IVb i IVc uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez wychowawców. O godzinie 7:00 wyjechaliśmy z Mławy i tak oto, zaczęła się nasza podróż… Tuż po przyjeździe do stolicy udaliśmy się na kreatywne warsztaty świeczek żelowych i mydeł. Podczas warsztatów uczniowie według własnego pomysłu wykonywali pachnące mydła i ozdobne świece. Dzieci tworzyły barwne kompozycje z kamieni kwarcowych, muszelek, rozgwiazdek, koralików i przeróżnych ozdobników. Uczniowie eksperymentowali z formą, kolorem i zapachem. Gotowe produkty zapakowane w ozdobną folię zabrały ze sobą. Po warsztatach udaliśmy się do Domu Zagadek.

Joomla Template by Joomla51.com