11listop 1szkola 2przedszkolepan DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  7 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polaki przystąpiło do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Nasza szkoła również po raz czwarty wzięła udział w biciu rekord osób czytających w tym samym momencie. W akcji udział wzięli uczniowie klas 0 – VIII wraz z wychowawcami. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała transparent promujący czytanie. Na banerach pojawiły się następujące hasła:
- „Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best”
- „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”
- „Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie”.

  W ramach czytelnictwa nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkurs na „Najładniejszy Dzienniczek Lektur” oraz „Najciekawszy strój z książki”. Celem konkursów było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Przez 9 miesięcy uczniowie prowadzili dzienniczki, w których zapisywali informacje o przeczytanych książkach i wykonywali do nich prace. Rozstrzygnięci e nastąpiło 7 czerwca 2019 r. podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Laureaci otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska.

 6 czerwca w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mławie odbyło się podsumowanie konkursów o zasięgu powiatowym, których organizatorem jest Ośrodek. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci oraz wyróżnieni w konkursie MŁODY MATEMATYK wraz z opiekunami. Nasi zwycięzcy konkursu to:

Adam Skwarski - laureat

Aleksandra Żuchowska - wyróżnienie

Gabriela Oflenda - wyróżnienie,

Aleksandra Ogrodzińska - wyróżnienie,

Tomasz Humen - wyróżnienie.

     W drugim semestrze klasa 2b realizowała klasowy projekt czytelniczy, którego celem było szerzenie zainteresowań literaturą i zachęcanie do czytania.Uczniowie otrzymali od swoich pań: p. B. Golian i p. M. Iwańskiej książkę „Hania Humorek i wielki pech”, pluszowego pieska i pamiętnik. Ich zadaniem było przeczytanie książki pieskowi i opisanie swoich wrażeń.Projekt bardzo spodobał się dzieciom i już planują jego kontynuację w klasie 3.

  Jak co roku, w marcu młodzi matematycy na świecie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku, a w 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie i od tego czasu ogarniał swoim zasięgiem stopniowo coraz więcej krajów.

  W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy 2b ze swoimi paniami: panią Barbarą Golian i panią Magdaleną Iwańską, wybrali się do kręgielni „Planeta”, by wspólnie świętować ten ważny dla wszystkich dzieci dzień.

Zanim dotarliśmy na miejsce zatrzymaliśmy się na chwilę przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w parku, a później poszliśmy na lody.

    30 i 31 maja nasi uczniowie brali udział w dwóch największych szkolnych imprezach organizowanych przez Mazowiecki Związek Sportowy, czyli w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
   30 maja chłopcy z klas VIII rywalizowali w Milanówku unihokeja. Mimo tego, że jeszcze w tym roku musieli rywalizować z uczniami z III klas  gimnazjalnych, zaprezentowali się bardzo dobrze,    ostatecznie zajmując V miejsce.
 
 
 
 

   Uczniowie klasy 2c Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odwiedzili sklep Tesco w ramach wycieczki edukacyjnej programu „Od uprawy do potrawy”.

    Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą produkty, w jaki sposób wybierać te najzdrowsze oraz jak je rozpoznać na sklepowych półkach. Uczestnicy wycieczki z zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie pytania społeczniczki - pani Klaudii Żłobeckiej. Podczas Ekspedycji Smaków  Mali Odkrywcy poznali nieznane dotąd smaki bakalii, owoców i warzyw. Nauczyli się, w jaki sposób odczytywać etykiety oraz jakich dodatków "E" unikać w zdrowym odżywianiu.

 

 

Joomla Template by Joomla51.com