11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

…Powiem wam w sekrecie, że jestem dziś zdenerwowany, bo na ucznia będę pasowany!

Tymi słowami uczniowie klas pierwszych  w dniu 24 października rozpoczęli uroczyste pasowanie na ucznia w obecności gości: naczelnika wydziału oświaty  pani Magdaleny Staszewskiej, dyrekcji szkoły ,przedstawicieli szkolnej rady rodziców, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz starszych kolegów. Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o szkolnym życiu pełne wskazówek dla uczniów rozpoczynających szkolną przygodę. Wspierali ich uczniowie klas starszych, zawsze gotowi do pomocy młodszym kolegom.

Marzenie to może się spełnić!

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ, którego organizatorem jest Empik. Jeżeli marzycie, aby nasza szkolna biblioteka zapełniła się 1000 nowych książek to możecie to czytelnicze marzenie spełnić. Wszystko zależy od naszego zaangażowania!! W dniach 24.10.2019 – 28.11.2019 należy „zbierać głosy”, czyli głosować na pracę plastyczną wykonaną przez Waszego kolegę z klasy II a. Mikołaj zareklamował książkę Katarzyny Szestak Szary domek.

  W ciepły, słoneczny dzień klasa IIa zagłębiła się w las, którego widok jesienią zapierał dech w piersiach nawet małym drugoklasistom. Dywany liści pod stopami, chmury liści nad głowami, a wszystko przetykane promieniami słońca – można by nawet pisać wiersze. Ale wróćmy do rzeczywistości – najpierw zajęcia w klasie przygotowujące do wyprawy i przypominające o właściwym zachowaniu w lesie. Następnie wybór przyrządów do obserwacji – lupy i lornetki, do pomiarów - miarki centymetrowe i w drogę!

     W tym roku mija 25 rocznica nadania szkole imienia Haliny Rudnickiej. Od ćwierć wieku odbywa się również konkurs plastyczny i literacki „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. W tej edycji wzięło w nim udział 70 młodych plastyków i 10 mistrzów pióra z 16 szkół województwa mazowieckiego.

    „Halina Rudnicka i inni wielcy Polacy” pod takim hasłem w dniu 24 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie obchodzili święto szkoły. Zgodnie z tradycją uroczystość ta odbywa się w październiku, miesiącu urodzin patronki szkoły. Podczas obchodów tego święta odbyła się ceremonia ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów szkoły. Po tej uroczystości pierwszoklasiści zapoznawali się z historię szkoły i wspólnie z rodzicami oddali się zabawie.

  Za nami Code Week 2019 z Uczymy Dzieci Programować. Zrealizowaliśmy 9 eventów w klasach 3a, 3b, 3c, 5d i znaleźliśmy się na liście wśród 1000 zgłoszonych pierwszych inicjatyw wygrywając dla dzieci zeszyty zabaw do nauki programowania offline.

  W ramach Spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy w bibliotece szkolnej  Pana Karola Safaryna. który spotkał się z uczniami klasy II a i III b. Podczas spotkania nasz gość przedstawił metalowe modele trójwymiarowych "puzzli".   Przygodę z puzzlami rozpoczął w 2017 r. Traktował ją jako jedną z form rehabilitacji.

  "Wstańcie, chodźmy!" – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole XIX DZIEŃ PAPIESKI. W programie słowno – muzycznym przygotowanym przez naszych uczniów pragnęliśmy wyrazić pamięć i wdzięczność za Jego posługę Kościołowi. Ten wyjątkowy dzień był wspaniałą okazją wsłuchania się w słowa nauczania i śpiewu ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barka”.

Joomla Template by Joomla51.com