1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Rwanda (Ruanda)  to państwo środkowo-wschodniej Afryki, wielkości województwa lubelskiego. Większość terenu pokrywają wzgórza i pagórki.  Na zachodzie Rwandy znajduje się piękne jezioro Kivu, a także wulkaniczne góry Virunga. Językami urzędowymi są: rwanda, angielski i francuski. Stolicą państwa jest Kigali.O tym niezwykłym kraju opowiadał naszym uczniom Emmanuel Hakizimana, rodowity Rwandyjczyk od 8 lat przebywający w Polsce.

 

 

 

  Życie dzikich zwierząt uzależnione jest od pożywienia, jakiego dostarcza im przyroda. Rytm ich życia podporządkowany jest porom roku. Zima jest dla nich najtrudniejsza. Ptaki, które pozostały z nami w okresie zimowym żywią się nasionami i owocami roślin, jednak obfite opady śniegu utrudniają im dostęp do pożywienia.

   Dnia 19 lutego 2019 roku, jak co miesiąc Zespół placówek Oświatowych gościł przedstawicieli agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna, którzy poprowadzili w szkole lekcję muzyki, której tytuł brzmiał : „ Gitara gitarze nie równa”.

Uczniowie klas 0 – III poznali historię pewnego siedmioletniego chłopca o imieniu Kacper, który od dziecka bardzo lubił muzykę. Chłopiec dostał gitarę i rozpoczął naukę gry na gitarze w Domu Kultury, gdzie poznał nauczyciela, który wprowadził go w świat muzyki. Podczas audycji muzycznej dzieci poznały różne rodzaje gitar (klasyczna, elektryczna, basowa) oraz ich brzmienie. Dowiedziały się również czym jest muzyka rozrywkowa.

   Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się  wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do akcji.

14 lutego w naszej szkole odbył się finał powiatu w piłkę koszykową chłopców rocznik 2003 - 2005. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP4, SP7, SP6 i SP Strzegowo. Grano systemem "każdy z każdym". W pierwszym swoim meczu nasi chłopcy zagrali z SP Strzegowo. Po bardzo emocjonującej grze SP4 wygrało 11:7. W drugim spotkaniu dość łatwo wygraliśmy z SP6 17:7 i w trzecim pokonaliśmy SP7 14:3.
 
  Z kompletem punktów zostaliśmy mistrzami powiatu.
 

  Kolejny raz, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie,  biblioteka -Filia nr 1 miała udostępnione pomieszczenie do przeprowadzania zajęć w czasie ferii zimowych 2019.  Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie i wolontariuszmi ( działających przy MOPS-sie ) dzieci ze Szkoły nr 4 i przedszkolaki z Przedszkola nr 2 miały zapewnione wiele atrakcyjnych imprez  :

 

 

    Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie ferie zimowe rozpoczęli balem karnawałowym. W pięknie przystrojonej sali zjawiły się księżniczki, rycerze, policjanci, Batmani i wiele innych postaci z bajek i filmów. Zgodnie z tradycją naszej placówki bal rozpoczął się przedstawieniem teatralnym przygotowanym przez rodziców uczniów i nauczycieli. Historia „Śpiącej królewny” oczarowała widzów, a przesłanie bajki „Miłość nie potrzebuje oręża, miłość wszelkie zło zwycięża!” pozostanie dla uczniów i dorosłych drogowskazem na Nowy 2019 Rok. Dziękujemy naszym radnym za wspólnie spędzone chwile oraz zespołowi PROFI DANCE za stworzenie wspaniałej zabawy.

Joomla Template by Joomla51.com