11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W dniu 07.03.2020 poznaliśmy listę tegorocznych laureatów programów stypendialnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego –„Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na Mazowszu –najlepsza inwestycja w człowieka”. Wśród nich jest uczennica naszej szkoły z klasy 7c Aleksandra Ogrodzińska,

  W dniu 06.03.2020 klasy: 6a, 6b i 6c przygotowały apel z okazji Dnia Kobiet, podczas którego uczniowie pokazali swoje zdolności aktorskie, muzyczne i taneczne. Prezentowane scenki wywołały uśmiech na twarzach Pań i koleżanek. I właśnie tego życzyli chłopcy Kobietom i Kobietkom: dużego poczucia humoru i uśmiechu na każdy dzień. Był to bardzo wesoły, kolorowy i „słodki” dzień.

 Już po raz XV odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Supergłowa 2019”. Ten konkurs nie należy do łatwych . Trzeba wykazać się w nim wiedzą nie tylko z zakresu edukacji szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Spośród 45 uczestników najlepiej spisał się Michał Kaszubski i do niego należy ten prestiżowy tytuł "Supergłowa 2019"
Serdecznie gratulujemy tego znakomitego sukcesu.

"Nie można stać się najlepszym z dnia na dzień, ani nawet w ciągu kilku miesięcy. Trzeba przegrać wiele startów i trzeba to zaakceptować, wyciągnąć z tego wnioski i wierzyć, że wygrasz, biorąc pod uwagę fakt, że masz szansę znów wystartować. Cały czas trzeba wierzyć, że następnym razem to ty będziesz zwycięzcą".

  4 marca na sali gimnastycznej w Wiśniewie odbyły się eliminacje do finału powiatu w piłkę ręczną dziewcząt klas V-VI. Oprócz naszej szkoły do rywalizacji przystąpiły jescze SP1 Mława, SP Szreńsk i SP Wiśniewo. W pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały 4:2 z SP Szreńsk, w drugim spotkaniu okazały się lepsze od gospodyń turnieju SP Wiśniewo 5:2 i w ostatnim pokonały SP1 7:1.

   Klasa II a i II b w ramach edukacji regionalnej poznała historię mławskiego parku. Uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, którego gościem była emerytowana nauczycielka z ZPO nr 3 oraz członkini Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie Pani Dorota Klimek.

    W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie odbyło się Powiatowe Święto Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego pod hasłem „Poznaj Wyspiańskiego”. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej,  współorganizatorem I Liceum Ogólnokształcące. Podczas Powiatowego Święta Nauki uczniowie klasy VIII b i VII c uczestniczyli w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez uczniów I LO, m.in. przeprowadzona została gra edukacyjna „Tajemniczy pokój” oraz zaprezentowana wirtualna wystawa „Wynalazki Leonarda da Vinci”. Celem zajęć była nauka poprzez zabawę.

  Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez szkoły z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pierwsza edycja skierowana była do 50 bibliotek z całej Polski.

Joomla Template by Joomla51.com