1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W minionym tygodniu Pani od polskiego zaproponowała przynieść klasom VI a i VI c różne materiały na następną lekcję. Należały do nich m.in.: balony, kolorowe kartki, kredki, plastelina oraz inne materiały, które mieliśmy zabrać według własnego uznania. Wyjaśniła nam, że będziemy wykonywali planetę Małego Księcia wraz z reklamą biura podróży, która zachęcałaby do odwiedzenia tej asteroidy. Następnie nauczycielka sprawiedliwie podzieliła uczniów na trzy grupy. 

 

 

 

    W środę 20 lutego w bibliotece szkolnej gościła mławska poetka pani Helena Grącka, autorka m. in. zbioru wierszy pt. „Polskie serce”, współautorka tomiku poetyckiego „Mława nas pozna” oraz książki „Fakty z aktywnego życia seniora…”. Pani Helena spotkała się z uczniami klas ósmych. W czasie spotkania poetka zaprezentowała swoją twórczość i zainteresowania.

 

 

 

 

Rwanda (Ruanda)  to państwo środkowo-wschodniej Afryki, wielkości województwa lubelskiego. Większość terenu pokrywają wzgórza i pagórki.  Na zachodzie Rwandy znajduje się piękne jezioro Kivu, a także wulkaniczne góry Virunga. Językami urzędowymi są: rwanda, angielski i francuski. Stolicą państwa jest Kigali.O tym niezwykłym kraju opowiadał naszym uczniom Emmanuel Hakizimana, rodowity Rwandyjczyk od 8 lat przebywający w Polsce.

 

 

 

  Życie dzikich zwierząt uzależnione jest od pożywienia, jakiego dostarcza im przyroda. Rytm ich życia podporządkowany jest porom roku. Zima jest dla nich najtrudniejsza. Ptaki, które pozostały z nami w okresie zimowym żywią się nasionami i owocami roślin, jednak obfite opady śniegu utrudniają im dostęp do pożywienia.

   Dnia 19 lutego 2019 roku, jak co miesiąc Zespół placówek Oświatowych gościł przedstawicieli agencji artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna, którzy poprowadzili w szkole lekcję muzyki, której tytuł brzmiał : „ Gitara gitarze nie równa”.

Uczniowie klas 0 – III poznali historię pewnego siedmioletniego chłopca o imieniu Kacper, który od dziecka bardzo lubił muzykę. Chłopiec dostał gitarę i rozpoczął naukę gry na gitarze w Domu Kultury, gdzie poznał nauczyciela, który wprowadził go w świat muzyki. Podczas audycji muzycznej dzieci poznały różne rodzaje gitar (klasyczna, elektryczna, basowa) oraz ich brzmienie. Dowiedziały się również czym jest muzyka rozrywkowa.

   Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się  wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do akcji.

Joomla Template by Joomla51.com