1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

Wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy uwielbiają czytać książki. Dla nich to wielka przyjemność. Choć są uczniami klasy I w bibliotece czują się jak ryby w wodzie, szukają ciekawych książek buszując między półkami.

Poznajcie zatem najlepszych czytelników:

Hanna Prusinowska

Mikołaj Żwir

Kacper Chądzyński

Hania i Mikołaj to uczniowie klasy Ia, natomiast Kacper z klasy I c. Ta klasa przeczytała najwięcej książek. Tuż za nią uplasowała się klasa I c.

  Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Nadzieja” w Napierkach. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu psów w schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obcy.

   Dnia 1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 74 rocznicy wyzwolenia Mławy.Uczniowie klasy Vc pod kierunkiem p.I.Malesy oraz p.R.Karczmarczyka przygotowali lekcję historii dotyczącą tamtych dni.W czasie szklonej  uroczystości przybliżyli zebranym tamte dramatyczne chwile. Przedstawili rys historyczny, a także recytowali wiersze znanych poetów opowiadające o wojennej grozie. Występ uświetnił szkolny chór pod kierunkiem p.A. Stanios.
 
 
 
   Pierwszy dzień marca był bardzo pomyślny dla naszych piłkarek ręcznych. Dziewczęta bardzo lubią tą dyscyplinę sportu i finał powiatu rozstrzygnęły na swoją korzyść. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły : SP 4, SP 7, SP 3,SP Wiśniewo.
Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu nasze dziewczęta wygrały z SP Wiśniewem 6:5. W drugim spotkaniu dość łatwo pokonały SP3 16:0. Kolejne spotkanie z SP7 było decydującym. Po bardzo zaciętym i emocjonującym widowisku, dając z siebie 100% zaangażowania i sportowej walki, nasze dziewczęta zwyciężyły, a tym samym z kompletem punktów zostały mistrzyniami powiatu.Teraz czekamy na rozgrywki rejonowe, które odbędą się w Winnicy.

   W minionym tygodniu Pani od polskiego zaproponowała przynieść klasom VI a i VI c różne materiały na następną lekcję. Należały do nich m.in.: balony, kolorowe kartki, kredki, plastelina oraz inne materiały, które mieliśmy zabrać według własnego uznania. Wyjaśniła nam, że będziemy wykonywali planetę Małego Księcia wraz z reklamą biura podróży, która zachęcałaby do odwiedzenia tej asteroidy. Następnie nauczycielka sprawiedliwie podzieliła uczniów na trzy grupy. 

 

 

 

    W środę 20 lutego w bibliotece szkolnej gościła mławska poetka pani Helena Grącka, autorka m. in. zbioru wierszy pt. „Polskie serce”, współautorka tomiku poetyckiego „Mława nas pozna” oraz książki „Fakty z aktywnego życia seniora…”. Pani Helena spotkała się z uczniami klas ósmych. W czasie spotkania poetka zaprezentowała swoją twórczość i zainteresowania.

 

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com