1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

  W piątkowy poranek, 8 marca 2019 r., by uczcić Dzień Kobiet, przed społecznością Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie, w programie artystycznym pod hasłem:

,, Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da”

wystąpili chłopcy klas 4 a, b i d. Wyjątkowa okazja spowodowała, że w programie artystycznym wystąpiła też para taneczna: Staś i Natalia Piłkowscy,  którzy  brawurowo zatańczyli tango i sambę.

 

 

   Marzec to czas rozgrywek w piłkę ręczną. Ta dyscyplina sportu cieszy się u nas w szkole dużym zainteresowaniem, więc w zmaganiach nie mogło zabraknąć naszych drużyn.
 W poniedziałek chłopcy z klas VIII udali się do Wieczfni Kościelnej, by rozegrać swoją grupę eliminacyjną. W pierwszym meczu pokonali Turzę Małą 10:1, w drugim 8:0 gospodarzy turnieju i w ostatnim 7:4 Szydłowo. Po tych trzech zwycięstwach pewnie awansowali do finału.
 
 
 

  Do konkursu "SUPERGŁOWA 2018" przystąpiło 30 uczniów naszej szkoły. W konkursie trzeba było wykazać  się wiedzą  z różnych przedmiotów szkolnych  i dziedzin życia. Po serii 35 pytań wyłoniono laureata. Został nim uczeń klasy VIII a Bartosz Krajewski. Ten zaszczytny tytuł przejął od ubiegłorocznego laureata, którym był Szymon Lempek z klasy VIIa.

 

 

 

Wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy uwielbiają czytać książki. Dla nich to wielka przyjemność. Choć są uczniami klasy I w bibliotece czują się jak ryby w wodzie, szukają ciekawych książek buszując między półkami.

Poznajcie zatem najlepszych czytelników:

Hanna Prusinowska

Mikołaj Żwir

Kacper Chądzyński

Hania i Mikołaj to uczniowie klasy Ia, natomiast Kacper z klasy I c. Ta klasa przeczytała najwięcej książek. Tuż za nią uplasowała się klasa I c.

  Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Nadzieja” w Napierkach. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu psów w schronisku. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obcy.

   Dnia 1 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 74 rocznicy wyzwolenia Mławy.Uczniowie klasy Vc pod kierunkiem p.I.Malesy oraz p.R.Karczmarczyka przygotowali lekcję historii dotyczącą tamtych dni.W czasie szklonej  uroczystości przybliżyli zebranym tamte dramatyczne chwile. Przedstawili rys historyczny, a także recytowali wiersze znanych poetów opowiadające o wojennej grozie. Występ uświetnił szkolny chór pod kierunkiem p.A. Stanios.
 
 
 
   Pierwszy dzień marca był bardzo pomyślny dla naszych piłkarek ręcznych. Dziewczęta bardzo lubią tą dyscyplinę sportu i finał powiatu rozstrzygnęły na swoją korzyść. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły : SP 4, SP 7, SP 3,SP Wiśniewo.
Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu nasze dziewczęta wygrały z SP Wiśniewem 6:5. W drugim spotkaniu dość łatwo pokonały SP3 16:0. Kolejne spotkanie z SP7 było decydującym. Po bardzo zaciętym i emocjonującym widowisku, dając z siebie 100% zaangażowania i sportowej walki, nasze dziewczęta zwyciężyły, a tym samym z kompletem punktów zostały mistrzyniami powiatu.Teraz czekamy na rozgrywki rejonowe, które odbędą się w Winnicy.
Joomla Template by Joomla51.com