1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

  ponieważ wszelkie dobro,

które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Flora Edwards

 

 

   W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie od wielu lat organizowane są akcje charytatywne, które mają na celu niesienie pomocy innym. I w roku 2018 nie mogło być inaczej.

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu: jasełek. „Zatrzymaj się n chwilę”- pod takim hasłem 20 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej placówce jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem. Uczniowie pod opieką pani M. Tucholskiej i ks. M. Jesienia przy wsparciu scholi i p. organisty przedstawili historię narodzenia Jezusa Chrystusa.

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum, 

 

już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki.

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa VIIIa i VIIIb wzięła udział w międzyszkolnej wymianie kartek bożonarodzeniowych w języku niemieckim. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to zadanie, własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia w języku niemieckim. Starannie wykonane kartki zostały wysłane do uczniów Szkoły Podstawowej z nauczaniem języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego w Solarni oraz Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Starej Łubiance.

 18 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się Gala Finałowa corocznego konkursu organizowanego w grudniu przez firmę Cedrob "Choinka w szkole", którego celem było własnoręczne wykonanie przez uczniów nietuzinkowych ozdób na choinkę. Mamy się czym pochwalić, ponieważ Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zajął II miejsce w konkursie i co za tym idzie otrzymał kwotę 2000 złotych, które zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

   Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu są bardzo zaangażowani w pomoc młodszym kolegom. Codziennie przychodzą do świetlicy szkolnej. W tym czasie pomagają pierwszakom przy pracach domowych i przy porządkowaniu sali. Wymyślają i zachęcają uczniów do kreatywnych zabaw. Opiekują się dziećmi podczas spacerów. Nasi Wolontariusze dopiero zaczynają swoją przygodę z Wolontariatem ale świetnie się w niej odnajdują.

Joomla Template by Joomla51.com