11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj wolności. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

  Ogólnopolska akcja #SzkołaDoHymnu to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży, która miała na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W piątek 8 listopada i w naszej szkole wybrzmiał hymn, śpiewany przez całą społeczność szkolną. Wspólne odśpiewanie hymnu było kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

   Blisko 600 zawodników wzięło udział w tegorocznym, już XXIX, Biegu Niepodległości, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Wyścigi odbywały się ulicami wokół parku miejskiego, a dystanse uzależnione były od kategorii wiekowych uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i odblaski.
Z naszej placówki miejsca na podium zajęli:
- Patrycja Gołębiewska z klasy 1a - 3 miejsce
- Jakub Mostek z klasy 2a - 1 miejsce
- Julia Welenc z klasy 2b - 2 miejsce - Kamil Domarecki z klasy 2b - 3 miejsce
-Jan Śledziński z klasy 7a - 2 miejsce.
W klasyfikacji ogólnej w kategorii dziewcząt klas 1-3, nasza szkoła zajęła 2 miejsce.
Brawa należą się wszystkim zawodnikom, którzy ten wolny dzień postanowili spędzić aktywnie i wziąć udział w biegu.

 W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste podsumowanie miedzyszkolnego konkursu plastycznego " Żołnierz polski w oczach dziecka". Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postawy patriotycznej, szacunku dla tych, którzy walczyli o wolność Polski a także szerzenie przeświadczenia, że współcześni żołnierze, choć są „czasem niewidoczni, to zawsze obecni”. Na uroczystość wręczenia nagród z naszej szkoły został zaproszony uczeń klasy VII b - Kacper Małecki, który zdobył wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

6 listopada 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kto ziemię szanuje – ten śmieci segreguje", organizowanego przez firmę Novago. Spośród 81 prac wyłoniono 4 laureatów. W tym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły – Piotr Wrzeszczyński z klasy 2c, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  6 listopada zadebiutowaliśmy na zawodach w badmintona. Nasze drużyny dzielnie walczyły, przy okazji zdobywając nowe doświadczenia. Dużą niespodziankę sprawili nam chłopcy z rocznika 2005, którzy zostali vice mistrzami powiatu w tej dyscyplinie sportu. Pozwoli im to wystąpić na zawodach rejonowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Joomla Template by Joomla51.com