Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
zgodnie z zapowiedzią MEN wkrótce wrócimy do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót do szkoły może budzić wiele pytań, dlatego poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

W sytuacji zagrożenia Covid 19 nie będzie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.
Uczniowie wchodząc do szkoły dezynfekują ręce i zakrywają usta i nos maseczką lub przyłbicą. Spotkania uczniów z wychowawcami odbędą się według harmonogramu:

Godzina 9.00

kl. 1 a – hala wejście od strony parkingu
kl. 1 b – hala wejście przez łącznik
Z uczniem klasy I wchodzi jeden rodzic. Podczas spotkania odbędzie się zebranie organizacyjne.

Uczniowie klas II i III wchodzą do szkoły wejściem głównym. Dziecku nie może towarzyszyć rodzic.
kl. 2 a – sala nr 14
kl. 2 b – sala nr 13
kl. 3 a – sala nr 6
kl. 3 b – sala nr 4
kl. 3 c – sala nr 11

Godzina 10.00
Uczniowie klas IV – VIII wchodzą do szkoły od strony boiska - łącznik hali

kl. IV a – sala 21
kl. IV b – sala nr 24
kl. V a – sala nr 30
kl. VI a sala nr 32
kl. VI b – sala nr 33
kl. VI c – czytelnia
kl. VII a – sala nr 34
kl. VII b – sala nr 27
kl. VII c – sala gimnastyczna
kl. VIII a – sala 35
kl. VIII b – sala 26
kl. VIII c – sala 25

W związku z powrotem dzieci do szkół w sytuacji zagrożenia covid 19 Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zwraca się do rodziców uczniów klas I – VIII z prośbą o wyposażenie dzieci w przyłbice lub maseczki osłaniające nos i usta. Uczniowie przebywający w szkole, zgodnie z procedurami obowiązującymi w placówce, w przestrzeni wspólnej będą zobowiązani do zakrywania nosa i ust (wejście do szkoły, szatnia, przerwy międzylekcyjne, biblioteka, droga do stołówki itp.).

Zapraszamy do szkoły po odbiór loginów i haseł, które umożliwią Wam sprawdzenie indywidualnych wyników egzaminu ósmoklasisty, które będą po zalogowaniu się dostępne w dniu 31 lipca 2020r. od godziny 10.00. Po odbiór wyników zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty zapraszamy do szkoły od dnia 3 sierpnia 2020r. Sekretariat jest czynny w godzinach 8.00 – 16.00. Przypominamy o potrzebie zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

W dniu 26 czerwca 2020 roku odbyło się nasze ostatnie zakończenie roku w tej szkole. Było ono uroczyste, chociaż nietypowe ze względu na wirusa. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Na początku był apel, na którym Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska odczytała list od Pana Burmistrza Miasta Mława. Był on skierowany do nas, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz naszych rodziców. Znajdowały się w nim podziękowania za pracę w trudnym okresie nie tylko dla nas, lecz dla wszystkich. Oczywiście Pani Dyrektor życzyła nam zdrowych, bezpiecznych wakacji oraz abyśmy dostali się do wymarzonych szkół.

Bardzo miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych, w  międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, znaleźli się również nasi uczniowie.

W kategorii Żaczek (kl. II) maksimum punktów i wynik bardzo dobry otrzymał uczeń klasy IIaMikołaj Żwir. Wyróżnienia otrzymali: Jan Jankowski (IIc), Michalina Koniutis (IIc) i Joanna Rybicka (IIa).

W kategorii Beniamin ( kl.V i VI) wyróżnienia otrzymali: Stanisław Piłkowski (Va), Antonina Wachowicz (Va), Łukasz Kaczmarczyk (Va) oraz Adam Skwarski (VIb).

W kategorii Kadet (kl. VII i VIII) wyróżnienie otrzymał Michał Kaszubski (VIIc).

Jak co roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 odbyła się wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do akcji.
 Uczniowie zbierali monety do specjalnie przygotowanych skarbonek, następnie posegregowali według nominałów, przeliczyli i przekazali koordynatorowi akcji. Zebrane środki zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora. Kolejny raz uczniowie pokazali swoje Wielkie Serce i wspólnie działali dla dobra potrzebujących.