Z życia szkoły

20 stycznia 2020 roku odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym roztańczone spotkanie z przedstawicielami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna pt.: „Karnawał w Rio”.
Podczas niezwyklej lekcji muzyki uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zostali „przeniesieni” do Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie podczas karnawału odbywają się liczne przemarsze samby i co roku przybywa tam niemal milion turystów z całego świata.

12 stycznia 2020 roku odbył się 28.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nasza placówka również włączyła się w tę akcję. Podczas występów w I Liceum Ogólnokształcącym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z naszego przedszkola z grup IX i X pod kierunkiem pań Mileny Krajewskiej i Urszuli Oflenda. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę "Zima w rytmie rock and rolla". Szkołę reprezentowała klasa IIIb pod kierunkiem pań Barbary Golian i Magdaleny Iwańskiej.

Tegoroczna zimowa aura nam sprzyjała. W dniu 20 grudnia 2019 roku termometry wskazywały 7 °C, więc  uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie zabrali się za sadzenie drzewek. Każda klas posadziła jedno drzewo i w sumie teren zespołu wzbogacił się o 21 drzew, które w przyszłości wspierać nas będą w trosce o czyste powietrze.

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami jedna z nich są jasełka. W dniu 19 grudnia to widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wprowadziło całą społeczność placówki w nastrój świąteczny. Piękna scenografia, stroje młodych aktorów, stajenka, a przede wszystkim pięknie przedstawiona historia narodzenia Pana Jezusa zachwyciła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w świąteczne radowanie.

Uczniowie klas 6a 7a 7c wraz z pp. Moniką Brzozowską i Eweliną Ludwikowską wzięli udział w konkursie polonistyczno - artystycznym. Klasa 6a zaprojektowała a następnie wykonała wyspę - miejsce spotkań głównych bohaterów z powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Z kolei siódmoklasiści nagrali film "Fragment Koncertu Jankiela z epopei narodowej" Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

W ramach realizacji programu - ,,Polubić czytanie'' 17 grudnia br klasa Ib gościła panią bibliotekarkę Wiolettę Polak, która zapoznała dzieci z kamishibai. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali baśni H. Ch. Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami'' przedstawionej za pomocą ilustrowanego teatrzyku.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Powoli zbliżają się święta - magiczny okres w roku. Aby poczuć magię zbliżających się świąt uczniowie klas VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIb, VIIc, VIIIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w kinie. Obejrzeliśmy kontynuację świetnego filmu animowanego "Kraina lodu" - "Kraina lodu 2" w wersji 3D.