wszyscy wszystkim ślą życzenia....

Zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia przekazanych słowem, własnoręcznie wykonaną kartą,  zaśpiewaną kolędą  przesyłają

W okresie przedświątecznym, uczniowie z klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, wzięli udział w konkursie plastycznym „Namaluj ulubioną kolędę”. Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe, zgodne z tematyką. Wyróżniały się  też różną techniką. Biorąc pod uwagę kryteria, organizatorzy postanowili przyznać pięć równorzędnych nagród oraz  wyróżnienia.

Nagrodę za najładniejszą pracę otrzymują:

Karol Karpiński kl.Ia

Amelia Jabłonowska kl.IIb

Nikola Chuma kl.IIa

Amelia Domżalska kl.IIIa

Mateusz Wypych kl.IIIb

" Jezus się narodził, leży dzisiaj w żłobie.
Swoją wielką miłość chce zostawić tobie....."

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie - na możliwość spotkania się z rodziną.
Tradycją Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Niestety w tym roku, ze względu na obecną sytuację, było to niemożliwe. Dlatego też uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy i nauczyciela religii, przygotowali montaż słowno- muzyczny o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że zaproponowany program wprowadzi nas w świąteczny nastrój, a także przekaże istotę tych pięknych i magicznych Świąt.

W Światowym Dniu Żywności został zainaugurowany program edukacji ekologicznej „EkoMisja Nie Marnuję” organizowany przez Bank Żywności w Ciechanowie. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 8c Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mlawie wspólnie z nauczycielami  p. Iwoną Chmielewską i p. Magdaleną Iwańską , którego celem było zwiększenie świadomości  na temat zjawiska marnowania żywności i  promowanie sposobów rozwiązywania tego problemu.

Odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z umiejętnością czytania znajdziecie oglądając film w wykonaniu uczniów klasy 8c.Zachęcamy Was do obejrzenia inscenizacji filmowej wspólnie z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, znajomymi. To będzie świetna okazja aby spotkać się w gronie najbliższych i przyjemnie oraz pożytecznie spędzić czas. Miłego seansu !!!

W naszej szkole realizowany jest Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem rządowym. W ramach tego przedsięwzięcia powstał Szkolny Program Naprawy Czytelnictwa, którego zadania realizowane są podczas lekcji języka polskiego, zajęć pozalekcyjnych wiedzy, dydaktyczno - wyrównawczych a także podczas lekcji godziny wychowawczej czy zajęć bibliotecznych. Celem programu jest przede wszystkim poprawa stanu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ale również wzmacnianie roli bibliotek szkolnych, publicznych i pedagogicznych. Dzięki realizacji programu nasza biblioteka uzupełniona została w nowości wydawcznicze, które służą uczniom i nauczycielom.

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej, Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 w Mławie) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  http://www.zpo2.mlawa.pl