Dnia 27 września 2019 nasza klasa - VIIc wraz z paniami - Iwoną Chmielewską i Eweliną Ludwikowską udała się do Ciechanowa. Pierwszym punktem programu był pobyt w Parku Nauki „Torus” .W trakcie zajęć pani przewodnik opowiedziała nam różne interesujące ciekawostki matematyczne i techniczne. Dzięki wspaniałej zabawie zrozumieliśmy, że matematyka wcale nie musi być nudna - a wręcz przeciwnie - zabawna.

Na specjalnych ekspozycjach poznawaliśmy różne tajniki nauki i próbowaliśmy swoich sił na każdej z nich . Po zakończonej nauce udaliśmy się na Zamek Książąt Mazowieckich. Mieliśmy możliwość przespacerowania się tam zarówno w korytarzach, jak i podziemiach tego budynku. Słuchaliśmy różnych ciekawych opowieści o dawnych Królach Polski i ich bitwach. Oczywiście, było przy tym dużo śmiechu i lekkiego strachu, gdyż w zamku krąży legenda o duchu olbrzymiego psa. Po południu szczęśliwi i zmęczeni udaliśmy się do domu. Razem z klasą zgodnie sądzimy, iż tego typu wycieczek powinno być zdecydowanie więcej.

Ola, klasa VIIc