Spis treści

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęcamy Was, drodzy Nauczyciele i Rodzicie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Waszych dzieci Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc

Źródło: https://sniadaniedajemoc.pl/

Szanowni Państwo,

dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w 6. edycji programu Śniadanie Daje Moc. Bardzo doceniamy Państwa przygotowania, włożoną pracę oraz zaangażowanie. Jesteśmy pod wrażeniem nadesłanych przez Państwa sprawozdań z Dnia Śniadanie Daje Moc oraz relacji z wykonywanych Misji Śniadaniowych. Cieszymy się, że już od sześciu lat razem edukujemy dzieci w zakresie zdrowego odżywiania.
Mamy nadzieję na dalszą współpracę i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

List

Certyfikat dla szkoły

Certyfikat dla nauczyciela i klasy

W dniu 8 listopada 2016 roku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przedszkolaki z wielkim przejęciem , zaangażowaniem i entuzjazmem przystąpiły do nakrywania stołów i przygotowywania smacznych, zdrowych, kolorowych kanapek. Dzięki pomocy rodziców na stołach pojawiły się zdrowe produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce, soki, woda, wędliny, owoce, kiełki, ziarna słonecznika, jaja, miód.

Wychowawcy zadbali o higienę przygotowywanych posiłków. Wspólne śniadanie stworzyło możliwość biesiadowania oraz czerpania radości z samodzielnie skomponowanych kanapek. Akcja dała dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację , była okazją do rozmów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. W tym dniu około stu przedszkolaków poznało zasady zdrowego odżywiania, które stosować będą w codziennym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.