11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

   W dniu 19 marca 2013r. uczniowie - przedstawiciele 11 szkół podstawowych powiatu mławskiego spotkali się w Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie. Okazją był I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Konkurs miał formę testu, jego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka angielskiego.

  W ZPO nr 2, jak co roku, odbył się konkurs plastyczny „Pisanka, ach pisanka", który miał na celu kultywowanie tradycji wielkanocnej oraz wdrażanie dzieci do wolontariatu. Piękne prace dzieci, a jest ich aż 55 zostaną wystawione na aukcję. Dochód z niej podobnie jak w roku ubiegłym, przekażemy na pomoc dla Gabrysia, którego staramy się wspierać nie tylko poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

  Pierwszy dzień wiosny tradycyjnie wiąże się z radością i kolorem. Witanie wiosny w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 rozpoczęliśmy 11 marca podczas Koncertu Talentów. Mimo pięknego zaproszenia wiosna pozostała w ukryciu. 21 marca nie zważając na zimową aurę postanowiliśmy przywitać wiosnę. Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień Dniem Przebierańca. Po korytarzach snuły się dziwne postaci. Kolega nie poznawał kolegi, koleżanka koleżanki.

  11 marca chłopcy z naszej szkoły wystąpili w finale rejonu w piłkę ręczną, który odbył się w Ciechanowie. Na starcie stawiły się cztery szkoły SP4 Mława, SP7 Ciechanów, SP Regimin i SP Bieżuń. Turniej rozgrywano systemem " każdy z każdym", 2 razy po 12 minut. Już w pierwszym meczu chłopcy zmierzyli się z faworytami zawodów SP7 Ciechanów, który niestety przegrali 17:10.

   21 lutego liczna grupa uczniów klas IV-VI brała udział w I etapie konkursu matematyczn-przyrodniczego SOWA, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Mławie.Do kolejnego etapu zmagań zakwalifikowali się :

Bakuła Sylwia i Tomkiel Katarzyna (klasy piąte) oraz Szerszyńska Alicja, Wojciechowski Patryk, Chrzanowski Adrian, Lipka Wiktor, Dzięgielewska Małgorzata, Jerzewska Daria, Majran Monika, Staciwa Ewa, Szumański Arkadiusz, Golański Bartłomiej (klasy szóste). Gratulujemy!

 Pod takim hasłem przebiegał nasz szkolny koncert talentów, przygotowany i prowadzony przez Samorząd Uczniowski. Jedenastego marca bieżącego roku uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni na doroczną imprezę, podczas której utalentowani i odważni młodzi wykonawcy mieli niepowtarzalną szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności.

   8 marca 2013 roku biblioteka szkolna powiększyła grono swoich czytelników. W ich poczet przyjęto najmłodszych uczniów. Ceremoniał pasowania został poprzedzony grami i zabawami, które miały na celu sprawdzenie gotowości "pierwszaków" do zostania pełnoprawnymi czytelnikami. Pierwsza próba ("Litery zaklęte w balonach") dotyczyła znajomości alfabetu, druga ( "Zagadki o postaciach z bajek") oscylowała wokół znajomości książek dla dzieci, a trzecia ("Warzywa na straganie") sprawdzała umiejętność słuchania i koncentracji na lekturze.

Joomla Template by Joomla51.com