1szkola 2przedszkolepan bieg choinka las1 piernik piosenka1 taniec2 urodziny warsztaty
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 6 czerwca w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mławie odbyło się podsumowanie konkursów o zasięgu powiatowym, których organizatorem jest Ośrodek. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci oraz wyróżnieni w konkursie MŁODY MATEMATYK wraz z opiekunami. Nasi zwycięzcy konkursu to:

Adam Skwarski - laureat

Aleksandra Żuchowska - wyróżnienie

Gabriela Oflenda - wyróżnienie,

Aleksandra Ogrodzińska - wyróżnienie,

Tomasz Humen - wyróżnienie.

     W drugim semestrze klasa 2b realizowała klasowy projekt czytelniczy, którego celem było szerzenie zainteresowań literaturą i zachęcanie do czytania.Uczniowie otrzymali od swoich pań: p. B. Golian i p. M. Iwańskiej książkę „Hania Humorek i wielki pech”, pluszowego pieska i pamiętnik. Ich zadaniem było przeczytanie książki pieskowi i opisanie swoich wrażeń.Projekt bardzo spodobał się dzieciom i już planują jego kontynuację w klasie 3.

  Jak co roku, w marcu młodzi matematycy na świecie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku, a w 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie i od tego czasu ogarniał swoim zasięgiem stopniowo coraz więcej krajów.

  W poniedziałek 3 czerwca uczniowie klasy 2b ze swoimi paniami: panią Barbarą Golian i panią Magdaleną Iwańską, wybrali się do kręgielni „Planeta”, by wspólnie świętować ten ważny dla wszystkich dzieci dzień.

Zanim dotarliśmy na miejsce zatrzymaliśmy się na chwilę przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w parku, a później poszliśmy na lody.

    30 i 31 maja nasi uczniowie brali udział w dwóch największych szkolnych imprezach organizowanych przez Mazowiecki Związek Sportowy, czyli w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
   30 maja chłopcy z klas VIII rywalizowali w Milanówku unihokeja. Mimo tego, że jeszcze w tym roku musieli rywalizować z uczniami z III klas  gimnazjalnych, zaprezentowali się bardzo dobrze,    ostatecznie zajmując V miejsce.
 
 
 
 

   Uczniowie klasy 2c Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odwiedzili sklep Tesco w ramach wycieczki edukacyjnej programu „Od uprawy do potrawy”.

    Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą produkty, w jaki sposób wybierać te najzdrowsze oraz jak je rozpoznać na sklepowych półkach. Uczestnicy wycieczki z zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie pytania społeczniczki - pani Klaudii Żłobeckiej. Podczas Ekspedycji Smaków  Mali Odkrywcy poznali nieznane dotąd smaki bakalii, owoców i warzyw. Nauczyli się, w jaki sposób odczytywać etykiety oraz jakich dodatków "E" unikać w zdrowym odżywianiu.

 

 

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert na dzierżawę pomieszczeń kuchennych i wyposażenia oraz prowadzenie stołówki

w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

06-500 Mława, ul. Graniczna 39

w dniu 31.05.2019 r. wyłoniono wykonawcę tego zadania.

Od 1 września 2019 roku zadanie będzie realizowała firma:

Restauracja „U KUBARY” Włodzimierz Kubarski,
 06-500 Mława, ul. Stary Rynek 7

  W piątek, tuż przed ciszą wyborczą uczniowie naszej szkoły zagłosowali w Szkolnych Wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali europosłów. Program „ Młodzi głosują” organizowany był przy współpracy z warszawskim Centrum Edukacji Obywatelskiej. Młodzież w praktyce mogła sprawdzić się w roli wyborców. Obok tego uczniowie naszej szkoły również zasiedli w komisji wyborczej, która podliczyła głosy i ogłosiła wyniki.

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com