11listop 1szkola 2przedszkolepan 78157851_512558066267191_3920122672326901760_n DSC_0745 Obraz1 Obraz2 Obraz4 bieg piernik piosenka1 urodziny
godlo_polski.svg.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
facebook_page_plugin

Z życia szkoły

 Uczniowie klasy 7a podczas lekcji godziny wychowawczej oraz zajęć pozalekcyjnych wiedzy dyskutowali na temat wartości jakie pielęgnują w swoich domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Celem rozmowy było ukazanie uczniom, że wartości są źródłem aktywności człowieka oraz kształtują w ludziach wrażliwość. Osoba wrażliwa przywiązuje wagę do tradycji, swoich słów i czynów po to, by nie ranić drugiego człowieka.

  Internet jest częścią naszego życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do Sieci nagrania, obrazki, memy itp., które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie.

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców naszych uczniów, zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz spotem profilaktycznym o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

Materiały opracowane przez Komendę Główną Policji.

SPOT

   Z okazji 111 rocznicy urodzin Haliny Rudnickiej i 26 rocznicy nadania jej imienia naszej szkole odbył się konkurs "Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej". Jego 26 edycja miała zasięg szkolny. Przystąpiło do niego 50 uczniów naszej szkoły. Poprzez udział w konkursie uczniowie mogli rozwinąć wyobraźnię i aktywność plastyczną, pogłębić wrażliwość estetyczną inspirowaną literaturą oraz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą twórczości Haliny Rudnickiej. Złożone na konkurs prace plastyczne wykonane zostały różnorodnymi technikami i prezentowały wysokie walory artystyczne i estetyczne a pomysły uczniów były oryginalne i czytelne w swoim przekazie.

  W roku szkolny 2020/2021 odbyła się kolejna edycja konkursu Supergłowa 2020 Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów postaw edukacyjnych polegających na zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki.
Pytania obejmowały wiedzę z różnych dziedzin wiedzy np.:
a) humanistycznej
b) przyrodniczej
c) matematyki
d) sportowej
Tylko jeden uczeń mógł zdobyć tytuł „SUPERGŁOWY”, ten który uzyskał najwięcej punktów. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną konkurs odbył się on - line. Wzięło w nim udział 75 uczniów klas IV -VIII
Miło nam poinformować Was, że ten zaszczytny tytuł zdobyła Natalia Kliczek uczennica klasy VIII b
Serdecznie gratulujemy.
Zwycięzca konkursu otrzyma dyplom, nagrodę oraz zaszczytny tytuł.

   Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Pięknie jest żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Okolicznościowa prezentacja

  Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca.
Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.
Tworzenie kartek i pisanie życzeń poprzedziły lekcje zarówno w klasie 1a(na zajęciach świetlicowych), 1b, 3c, świetlicy terapeutycznej, na zajęciach plastycznych oraz na godzinie wychowawczej i zajęciach pozalekcyjnych wiedzy w klasie 7a i 6c poświęcone Powstaniu Warszawskiemu.
Uczniowie przypomnieli sobie przyczyny i przebieg powstania.

„NAUCZYCIEL PROWADZI ZA RĘKĘ, OTWIERA UMYSŁ,   DOTYKA SERCA, KSZTAŁTUJE PRZYSZŁOŚĆ”

 Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
14 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klasy VII a.

Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko".
Dzisiaj podczas finału rejonu w sztafetowych biegach przełajowych uczniowie z SP4 dali z siebie wszystko co mieli najlepsze. Efektem tego było II miejsce sztafety dziewcząt z rocznika 2008-2009. Sztafeta mieszana rocznik 2010 zajęła III miejsce, natomiast chłopcy rocznik 2006, po bardzo emocjonującym finiszu, zdobyli II miejsce ( zabrakło 0,5 metra). Brawo SP4.

Joomla Template by Joomla51.com