Ogłoszenie - zdalne nauczanie

Szanowni Państwo

1.   Od poniedziałku, 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.

2. Przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian, stacjonarnie w określonym reżimie sanitarnym.

3. Od poniedziałku, 20 grudnia br. szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla uczniów z klas I – III, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

4. Dyrektor – na wniosek Rodzica – umożliwia opiekę świetlicową (wniosek należy dostarczyć do sekretariatu szkoły).
  5. Nauczyciele zobowiązani są do świadczenia pracy w zmienionych warunkach, realizacji podstawy programowej, wykorzystując metody i techniki pracy zdalnej. Wszyscy nauczyciele i uczniowie klas I – VIII pracują według obowiązującego dotychczas planu lekcji w formie on-line na platformie Microsoft Teams.

6. Uczniowie mają obowiązek systematycznego uczestniczenia w zajęciach, które szkoła organizuje zdalnie.

7. Kształcenie zdalne dla uczniów jest obowiązkowe.

8. Podstawową formą komunikowania się szkoły z uczniami i ich rodzicami jest dziennik Librus. Rodzice uczniów pozostają z wychowawcami w bieżącym kontakcie.

9. Problemy uczniów w nauce, zastrzeżenia dotyczące frekwencji na zajęciach lub inne zauważone przez nauczycieli niepojące sprawy należy pilnie zgłaszać do wychowawcy, który po analizie decyduje o potrzebie poinformowania o sprawie rodziców, pedagoga, psychologa czy dyrektora szkoły.

10. Nauczanie indywidualne odbywa się w formie zdalnej lub stacjonarnej (uzgodnionej z rodzicem).

11. W przypadku konieczności przeprowadzenia konsultacji, poprawy sprawdzianu, indywidualnej pracy nauczyciela wspomagającego z uczniem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego istnieje możliwość pracy na terenie szkoły.

12. Uczniowie i Rodzice mogą w godzinach pracy szkoły (7.30-16.00) przychodzić w celu zabrania z szafek potrzebnych rzeczy (najlepiej uprzedziwszy o tym zamiarze telefonicznie), spotkania z nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem, psychologiem, dyrektorem szkoły (po uprzednim umówieniu się).
  13. W razie pytań lub wątpliwości proszę rodziców o zachowanie ścieżki służbowej i zgłaszanie się w pierwszej kolejności do nauczycieli przedmiotu lub wychowawców.

14. Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady  dni robocze (3-5) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.

15. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania

Data dodania: 2021-12-17 15:29:20