Z wizytą w jesiennym lesie

W ciepłe, słoneczne, październikowe dni, uczniowie  klas drugich oraz klas I-III oddziału przygotowawczego dla dzieci ukraińskich, udali się na wycieczkę do lasu. Widok pięknego, jesiennego lasu zapierał dech w piersiach nawet małym drugoklasistom. Dywany liści pod stopami, chmury liści nad głowami, a wszystko przetykane promieniami słońca – można by nawet pisać wiersze. Ale wróćmy do rzeczywistości – najpierw zajęcia w klasie przygotowujące do wyprawy
i przypominające o właściwym zachowaniu w lesie. Następnie wybór przyrządów do obserwacji – lupy i lornetki, do pomiarów - miarki centymetrowe i w drogę! Wycieczka do lasu  związana była z realizowanym blokiem edukacyjnym. Uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące drzew i krzewów rosnących w lasach. Rozpoznawali i nazywali drzewa, wskazywali piętra lasu i zapisywali swoje obserwacje. Z zebranych liści powstały piękne bukiety.

Zajęcia w naturalnym środowisku – mierzenie obwodów pni drzew, liczenie kasztanów, liści, szyszek, porównywanie kto ma więcej, są atrakcyjne  i ciekawe dla uczniów, bo nikt nie myśli o tym, że to po prostu matematyka.

W związku z tym, że pogoda była przepiękna, znalazł się też czas na radosną zabawę i odpoczynek na łonie przyrody.

Data dodania: 2022-10-12 19:38:09
Data edycji: 2022-10-12 19:48:43