Z wizytą w Fabryce Bombek i Muzeum Romantyzmu

W  przedświątecznym czasie uczniowie klasy IIa i IIb wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Ciechanowie. Tam w pięknych strojach czekał na nich Elf i Śnieżynka, którzy podarowali każdemu dziecku czapkę Mikołaja. Następnie uczniowie mieli możliwość poznania i obejrzenia całego procesu powstawania bombek – od wydmuchiwania szkła, przez srebrzenie, lakierowanie, aż po dekorowanie. Uczestniczyli również w warsztatach artystycznych, podczas których każde z nich mogło samodzielnie, według własnego pomysłu, ozdobić swoją bombkę. Te piękne wytwory swojej pracy uczniowie zabrali do swoich domów, gdzie zajmą szczególne miejsce na świątecznym drzewku. W czasie pobytu dzieci aktywnie spędziły czas w pokoju zabaw. Drabinki, ślizgawki i przede wszystkim basen z kulkami dały im mnóstwo radości.

Następnie udaliśmy się do Opinogóry, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Romantyzmu, które gromadzi pamiątki związane z historią rodu Krasińskich. Zwiedziliśmy obiekty znajdujące się na terenie zabytkowego parku.

Na koniec odwiedziliśmy McDonald’s. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to był bardzo radosny i udany dzień.

Data dodania: 2022-12-12 19:57:13
Data edycji: 2022-12-12 20:04:09