Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach tegorocznej kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom” szczególnie polecana jest twórczość rodzimych pisarzy – zgodnie z hasłem „Klimat dla polskich autorów”.

W dniach 28 maja – 4 czerwca 2022 obchodzony jest XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasłem przewodnim tego tygodnia jest „Polscy autorzy dla klimatu”. Chodzi o przekazanie dzieciom, w jaki sposób polscy autorzy poprzez swoją twórczość motywują czytelników do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska. 

W czytelniczym tygodniu w naszej szkole czytały panie z biblioteki  Wioletta Polak, Hanna Kanigowska, panie ze świetlicy Krystyna Weselak i Anna Rutecka oraz pani Bogumiła Pawłowska Z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Do czytania najmłodszym uczniom dołączyła uczennica klasy VII a Aniela. Dzieci poznały ciekawe bajki ekologiczno-społeczne z książki Agnieszki Antosiewicz „Mądre bajki. Pozytywne myślenie”, fragmenty „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Natomiast wszystkim uczniom polecamy skorzystanie z publikacji dostępnych on-line:

Grzegorz Kasdepke – Latający talerz (10+)

Marcin Kozioł – Operacja Rysiek (9+)

Rafał Witek – Miś Niepolarny (7+)

Justyna Bednarek – Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli (8+) (książka dostępna online w formacie ISUU)

Data dodania: 2022-06-09 14:57:40
Data edycji: 2022-06-09 15:00:57
Ilość wyświetleń: 176

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej