XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach tegorocznej kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom” szczególnie polecana jest twórczość rodzimych pisarzy – zgodnie z hasłem „Klimat dla polskich autorów”.

W dniach 28 maja – 4 czerwca 2022 obchodzony jest XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasłem przewodnim tego tygodnia jest „Polscy autorzy dla klimatu”. Chodzi o przekazanie dzieciom, w jaki sposób polscy autorzy poprzez swoją twórczość motywują czytelników do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.

W czytelniczym tygodniu w naszej szkole czytały panie z biblioteki  Wioletta Polak, Hanna Kanigowska, panie ze świetlicy Krystyna Weselak i Anna Rutecka oraz pani Bogumiła Pawłowska Z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Do czytania najmłodszym uczniom dołączyła uczennica klasy VII a Aniela. Dzieci poznały ciekawe bajki ekologiczno-społeczne z książki Agnieszki Antosiewicz „Mądre bajki. Pozytywne myślenie”, fragmenty „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Natomiast wszystkim uczniom polecamy skorzystanie z publikacji dostępnych on-line:

Grzegorz Kasdepke – Latający talerz (10+)

Marcin Kozioł – Operacja Rysiek (9+)

Rafał Witek – Miś Niepolarny (7+)

Justyna Bednarek – Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli (8+) (książka dostępna online w formacie ISUU)

Data dodania: 2022-06-09 14:57:40
Data edycji: 2022-06-09 15:00:57