Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

   W marcu po raz kolejny w naszej szkole odbył się  Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 44 uczniów. 

Konkurs wywodzi się z Australii (stąd nazwa KANGUR), gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów oraz udział w intelektualnej międzynarodowej zabawie. 

W tym roku organizatorzy wyróżnili 4 chłopców naszej szkoły. 

W kategorii Maluch – klasa IV :

  • Kamil Domarecki  (kl.4b)– 115 pkt – wynik BARDZO DOBRY
  • Jan Jankowski (kl. 4c) -- 105 pkt. - WYRÓŻNIENIE

(maksymalnie można uzyskać 120 punktów . laureat ≥ 118,00 pkt • bardzo dobry ≥ 115,00 pkt • wyróżniony ≥ 97,00 pkt)

 

W kategorii Maluch dla kl. III :

  • Tymoteusz Wodzyński (kl. 3a) -86 pkt. - WYRÓZNIENIE

     

    (maksymalnie można uzyskać 120 punktów, laureat ≥ 117,00 pkt • bardzo dobry ≥ 108,75 pkt • wyróżniony ≥ 84,00 pkt)

W kategorii Żaczek – klasa II 

  • Kacper Bieliński (kl. 2b) - 87,5 pkt. - WYRÓŻNIENIE

(maksymalnie można uzyskać 105 punktów , laureat ≥ 100,00 pkt • bardzo dobry ≥ 90,00 pkt • wyróżniony ≥ 70,25 pkt)

 

Serdecznie gratulujemy MATEMATYCZNYM UMYSŁOM naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2022-06-21 19:52:17
Data edycji: 2022-06-22 18:36:21
Ilość wyświetleń: 162

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook