Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta
  W dniu 7 czerwca 2023 roku o godzinie 6.15 uczniowie klasy 5c wyruszyli na wycieczkę do Trójmiasta - największej i najatrakcyjniejszej aglomeracji na Pomorzu. Trójmiasto to trzy powiązane ze sobą, a jednocześnie niezwykle różnorodne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot, których zwiedzanie zapewniło nam moc atrakcji.
Pierwszym etapem wycieczki była Gdynia i główna atrakcja tego miasta: Skwer Kościuszki. Mogliśmy stamtąd podziwiać liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, basen jachtowy oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Byliśmy również w nietypowym ogrodzie zoologicznym - Akwarium Gdyńskim, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt wodnych z całego świata.
Kolejnym etapem wycieczki był Sopot i spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Pogoda nam sprzyjała więc nie mogło zabraknąć zabaw na plaży.
Wczesnym popołudniem dojechaliśmy do Gdańska. Spacerując Długim Targiem zwanym "Sercem Gdańska", mogliśmy podziwiać jeden z symboli miasta - Fontannę Neptuna - z królującym od 1633 roku królem mórz i oceanów.
 Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem pirackim "Czarna Perła" na półwysep Gdański – Westerplatte. Był to istotny punkt naszej wycieczki i możliwość przypomnienia o miejscu, w którym polscy żołnierze bohatersko bronili wolności naszego kraju we wrześniu 1939 roku.
Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz wiele wartościowych informacji o naszym pięknym kraju.
Data dodania: 2023-06-08 22:46:13
Data edycji: 2023-06-08 22:49:14
Ilość wyświetleń: 128

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej