Wycieczka do Trójmiasta

W dniu 7 czerwca 2023 roku o godzinie 6.15 uczniowie klasy 5c wyruszyli na wycieczkę do Trójmiasta - największej i najatrakcyjniejszej aglomeracji na Pomorzu. Trójmiasto to trzy powiązane ze sobą, a jednocześnie niezwykle różnorodne miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot, których zwiedzanie zapewniło nam moc atrakcji.
Pierwszym etapem wycieczki była Gdynia i główna atrakcja tego miasta: Skwer Kościuszki. Mogliśmy stamtąd podziwiać liczne morskie atrakcje takie jak: nabrzeże portowe, basen jachtowy oraz cumujące w porcie żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Byliśmy również w nietypowym ogrodzie zoologicznym - Akwarium Gdyńskim, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt wodnych z całego świata.
Kolejnym etapem wycieczki był Sopot i spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Pogoda nam sprzyjała więc nie mogło zabraknąć zabaw na plaży.
Wczesnym popołudniem dojechaliśmy do Gdańska. Spacerując Długim Targiem zwanym "Sercem Gdańska", mogliśmy podziwiać jeden z symboli miasta - Fontannę Neptuna - z królującym od 1633 roku królem mórz i oceanów.
 Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem pirackim "Czarna Perła" na półwysep Gdański – Westerplatte. Był to istotny punkt naszej wycieczki i możliwość przypomnienia o miejscu, w którym polscy żołnierze bohatersko bronili wolności naszego kraju we wrześniu 1939 roku.
Uczniowie choć zmęczeni, to jednak w doskonałych nastrojach wrócili do domów, do których zabrali ze sobą masę dobrych wspomnień oraz wiele wartościowych informacji o naszym pięknym kraju.
Data dodania: 2023-06-08 22:46:13
Data edycji: 2023-06-08 22:49:14