Wycieczka do Płocka dzieci ze świetlicy Arka

We wtorek grupa uczniów naszej szkoły, która uczęszcza na świetlicę ARKA wyruszyła na wycieczkę do Płocka.

Już sama podróż wielkim autokarem była dla uczniów dużym przeżyciem i sprawiła im ogromną radość; tym większą, ponieważ mieli okazję zintegrować się z uczniami innych mławskich szkół biorących udział w wyprawie.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios i obejrzenie filmu pt.” Mała Syrenka”, który wszedł na ekrany kin w maju tego roku. Klasyczna animacja Disneya nagrodzona Oscarami za grę aktorską została wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla.
Sceny z dna oceanu były niezwykle barwne, wręcz zjawiskowe, zapierające dech w piersiach. Przepiękny śpiew syrenki wywarł na oglądających niezapomniane wrażenie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody pięknej, odważnej Arielki - najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i ...............
Po niezwykłych przeżyciach w kinie grupa udała się do McDonald’s, a następnie do ZOO, gdzie mogła zobaczyć i poznać wiele gatunków zwierząt egzotycznych. Wiele z nich pochodzi z odległych zakątków świata, więc była to zapewne jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć na żywo żyrafę, słonia, groźnego lwa czy geparda, kolorowe rybki i rekiny, śmieszne małpki, a nawet straszne węże i krokodyle.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Zabaw i Rozrywki HAPPY PARK w Stróżewku, w którym najmłodsi aktywnie i zdrowo spożytkowali pokłady nieskończonej energii. Ćwiczyli umiejętności manualne jak również koordynację wzrokowo-ruchową pod bacznym okiem animatorów.
Każdy powrócił do domu z niezapomnianymi wspomnieniami i uśmiechem na twarzy, a także nadzieją na ponowne odwiedzenie tych miejsc.
Panu Burmistrzowi Miasta Mława Sławomirowi Kowalewskiemu dziękujemy za przekazanie środków UM na realizację całej wycieczki, a pani Elizie Śledzińskiej za organizację i koordynowanie naszego wyjazdu.
Data dodania: 2023-06-14 18:56:04
Data edycji: 2023-06-14 19:11:12