Wycieczka do Olsztyna gr VIII, IX, X MPS nr 2

W piątek 8 października 2021r. przedszkolaki z grup VIII, IX, X z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, uczestniczyły w wycieczce do Olsztyna. Dzieci odwiedziły olsztyński Teatr Lalek, gdzie miały przyjemność obejrzeć spektakl pt.: “Tygrysek Pietrek”, autorstwa Hanny Januszewskiej. Historia tygryska Pietrka w bardzo lekki i dowcipny sposób porusza aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały bajkowy świat, stworzony przez aktorów i lalki teatralne, często reagowały śmiechem śledząc losy głównego bohatera. Po emocjach teatralnych, dzieci odwiedziły jedną z największych sal zabaw  “Warmiolandię” gdzie korzystały z trampolin, kładek, ścieżek, kryjówek, dmuchańców, mini boiska do gier zespołowych, domków edukacyjnych i wielu innych atrakcji. Przedszkolaki odbyły też warsztaty edukacyjne z Szalonym Profesorem. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Wycieczkę do teatru zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej pt.: „Savoir vivre”. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji teatralnej - zapoznały się z etykietą teatralną, która wymaga przestrzegania kilku niezwykle ważnych zasad, dotyczących zachowania przed, w trakcie jak i po przedstawieniu. Podobne zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w grupie VII, która także bierze udział w innowacji pedagogicznej. Dzieci przygotowały wspólnie książeczkę pt.: „W teatrze”, wysłuchały pogadanki o roli widza w teatrze, obejrzały teatrzyk pt.: „Trzy świnki”, a następnie wcieliły się w rolę aktorów.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1690069374611407&set=a.3057412491210415

Data dodania: 2021-10-11 19:08:43
Data edycji: 2021-10-11 19:13:41