Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Mława

W dniu 3 października 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Mława.
Poprzedzająca wybory, dobrze przygotowana i przeprowadzona kampania wyborcza była cennym doświadczeniem zarówno dla młodzieżowych radnych, jak i ich szkolnych rówieśników. Zachęciła uczniów do zastanowienia się nad wyborem „młodzieżowych liderów”. Ponadto stworzyła okazję do dialogu na poziomie szkolnym nad problemami i potrzebami młodzieży, a także sytuacją w szkole.
W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta Mława, dzięki możliwości bezpośredniego przedstawiania swoich postulatów przed lokalną władzą.
Działalność Młodzieżowej Rady Miasta Mława jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą.

Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Mława

Katarzyna Piłkowska 7a