Wirtualne podróże po Polsce kl.2b

Wirtualne  podróże po Polsce kl.2b

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to motto kolejnej podróży drugoklasistów. Tym razem klasa 2b wraz z innymi uczestnikami Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- „Wirtualne Podróże”, wybrała się w podróż po Polsce. Uczniowie dowiedzieli się, że w Małopolsce jest wieś Zalipie w której wszystkie domy malowane są w kwiaty i otoczone kwiatami. Odwiedzili zamek w Ogrodzieńcu, smoka, który mieszkał w jamie pod Wawelem w Krakowie. Z biegiem Wisły zatrzymali się w Warszawie i na Starówce posłuchali kataryniarza Jana, który śpiewał o pięknie naszej stolicy „ …tutaj szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić”. Ponadto dowiedzieli się, że Wisła wpada do morza w Mikoszewie. (Obiecałam im, że jeśli pojedziemy na Zieloną Szkołę, to na pewno zobaczymy to miejsce). Poznali odpowiedź- jak nazywa się stromy brzeg morski, który jest w Orłowie? Otóż jest to klif.

A czy wiecie co takiego łączy Suwałki z Wrocławiem? Ma to związek z pisarką Marią Konopnicką i bajką „ Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam:….. są na świecie. Uczniowie klasy 2b, już tak….. to są krasnale.
W obydwu tych miastach można pójść na wycieczkę wytyczoną szlakiem krasnali. Hmm… warto to zobaczyć!
Na lekcji nie mogło zabraknąć ukochanej cioci Bombonierki i lekcji rysunku. Tym razem spod kredki wyłonił się smok.
Kolejna kartka z notatkami powędrowała do Albumu Wirtualnego Podróżnika, a nowe wiadomości poszerzyły wiedzę drugoklasistów o naszym pięknym kraju.
Data dodania: 2021-11-21 17:48:48
Data edycji: 2021-11-22 17:50:16