Wakacyjne kodowanie na dywanie

Wakacyjne kodowanie na dywanie w MPS nr 2

Podczas dyżuru wakacyjnego przedszkolaki z MPS nr 2 wzięły udział w zajęciach z kodowania na dywanie, których celem jest przygotowanie do nauki programowania. Taka aktywność to doskonała zabawa, ale również duża korzyść dla dzieci. Przyczynia się ona do kształtowania kompetencji matematycznych, językowych, a nawet społecznych. Dzięki temu dzieci mogą m. in. rozwijać logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, jak również uczyć się współpracy. Zadaniem przedszkolaków była pomoc Toli w powrocie do domu i posprzątaniu wszystkich swoich zabawek z plaży. Bardzo szybko okazało się, że kodowanie to prosta i świetna zabawa!

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1690069374611407&set=a.3013370625614602

Data dodania: 2021-08-12 10:08:02
Data edycji: 2021-08-12 10:12:29