Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Poniedziałek, drugiego września, był w naszej szkole dniem szczególnym i podniosłym. Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, powitaliśmy w naszym gronie gości: Burmistrza Miasta Mława-Pana Piotra Jankowskiego, Pana Mariusza Szczechowicza- radnego Miasta Mława oraz nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników obsługi.

Pani Dyrektor Beata Ciesielska-Betlińska, która od 1 września 2024r., objęła funkcję dyrektora naszej placówki, w swoim okolicznościowym przemówieniu podziękowała za powierzenie jej tej zaszczytnej funkcji i podkreśliła, że z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem będzie realizowała swoje zadania. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła osoby, które powołała na stanowisko wicedyrektora – Panią Grażynę Tokarską i Pana Rafała Karczmarczyka oraz nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę w naszej placówce.

W dalszej części uroczystości zabrał głos Pan Burmistrz- Piotr Jankowski, który  podziękował Pani Joannie Wyszkowskiej za  dotychczasową pracę i pełnienie funkcji dyrektora w latach 2009-2024, a nowej Pani Dyrektor życzył wielu sukcesów, osiągnięć i zrealizowania zaplanowanych zamierzeń.

Zarówno w wystąpieniu Pani Dyrektor, jak i Pana Burmistrza nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Na zakończenie  uczniowie z klasy IV a, b, c. IIc i IIIc  zaprosili nas wszystkich na krótką część artystyczną. „ Czas rozwinąć skrzydła”- z tym mottem weszliśmy w nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim, aby ten nowy rok szkolny obfitował w marzenia, które nabierają realnych kształtów. Niech każdy z nas rozwija swoją pasję i swój talent. Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd. Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka. Niech nie będzie zmarnowanych dni. Niech nasza szkoła będzie czymś więcej, dzięki czemu stworzymy miejsce, do którego każdy z nas będzie chciał wracać. Tymi słowami i piękną piosenką „Wiara w siebie” zakończyliśmy uroczystość i udaliśmy się na pierwsze powakacyjne spotkania w klasach.

link do galerii

Data dodania: 2024-09-02 20:45:40