# ''Szkoła pamięta''

Nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki # „Szkoła pamięta”, która odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych i o tym dniu pamiętali uczniowie naszej szkoły. Dziś klasy 2a 2b i 3b wybrały się na wólczański cmentarz aby zapalić światełko pamięci żołnierzom oraz nieżyjącym już pracownikom naszej szkoły. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy. Święto Zmarłych i dzień zaduszny skłaniają nas do wspomnień o tych których już z nami nie ma. My o nich pamiętamy. Szkoła pamięta.

Data dodania: 2021-10-29 23:15:44
Data edycji: 2021-11-07 21:50:50