Spotkanie z zawodowym żołnierzem – lekcja wychowania patriotycznego w kl 2a

W poniedziałek, 5 czerwca, klasę IIa odwiedził tata Nataniela- kpt. Mateusz Głażewski. Pan Mateusz Głażewski jest zawodowym żołnierzem, służy w przasnyskiej Jednostce Wojskowej. Pan kapitan w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Mateusz zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Uczniowie mieli okazję przymierzenia hełmu, maski przeciwgazowej, kamizelki taktycznej. Wszyscy chętnie mierzyli wojskowe nakrycia głowy.  Uczniowie dowiedzieli się również, co żołnierz robi na poligonie i jakie przybiera barwy maskujące. W celu pokazania tych barw Pan Mateusz namalował je na twarzach dzieci.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że pan kpt. Mateusz Głażewski znalazł czas i odwiedził naszych uczniów dzieląc się z nimi swoją pasją i wiedzą. Jak sam twierdzi, nie zamieniłby tej pracy na żadną inną. Jesteśmy przekonani, że któryś z naszych uczniów pójdzie w ślady naszego gościa i podejmie w przyszłości pracę na rzecz dbania o bezpieczeństwo naszego kraju.

Data dodania: 2023-06-08 08:38:41
Data edycji: 2023-06-08 08:49:08