Spacerkiem na stację PKP Mława

We wtorek klasy 2a i 2b wybrały się na spacer na stację kolejowa Mława. Znajduje się ona blisko naszej szkoły. Podziemnym przejściem uczniowie weszli na perony. Widzieli odjeżdżające pociągi, podróżnych, kasę biletowa i poczekalnię. Dzieci spotkały też pracownika kolei. Okazało się, że Pan jest kierownikiem pociągu. Bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy. Jednak największe wrażenie zrobił na dzieciach przejazd pociągu szybkiej kolei Pendolino.

Uczniowie wiedzą, że na stacji kolejowej należy zachować się bezpiecznie i być bardzo ostrożnym. Przypomniały też, że pod żadnym pozorem nie wolno bawić się na torach i w ich pobliżu

Data dodania: 2021-09-09 21:08:38
Data edycji: 2021-09-09 21:15:43