Ślubowanie Pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka.
Z niecierpliwością czeka ono na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. W tym roku, w naszej szkole, uroczystość pasowania na ucznia była elementem obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Szkoły. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi pierwszoklasistami.
   Uczniowie klas pierwszych, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, przygotowali program artystyczny. Z przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Wszyscy doskonale znali swoje role i z uśmiechem na twarzy prezentowali się przed najważniejszymi widzami- rodzicami. Następnie, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie klas pierwszych, w niezwykle podniosłej atmosferze, złożyli uroczyste przyrzeczenie:
„Ślubujemy:
- rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia,
- osiągać jak najlepsze wyniki w nauce,
- zdobywać nowe umiejętności,
- wytrwale odkrywać i poznawać tajemnice świata,
- szanować nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły oraz
koleżanki i kolegów,
- kierować się ideałami uczciwości i odwagi,
- szanować tradycję i dobre imię szkoły”.
  Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
Ceremonii pasowania dokonali: Pan Marcin Burchacki -Zastępca Burmistrza Miasta Mława, Pani Dyrektor Beata Ciesielska-Betlińska oraz Pani Wicedyrektor Grażyna Tokarska. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Marcin Burchacki- Zastępca Burmistrza Miasta Mława, składając życzenia najmłodszym podkreślili iż są przekonani, że nasza szkoła jest dobrym miejscem dla właściwego rozwoju dzieci. Życzyli również, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał wszystkim wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.
  Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści otrzymali prezenty ufundowane przez Rodziców. Na dzieci w klasie czekał też słodki poczęstunek. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego, co nowe i nieznane, bo „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości”. (Władysław Grzeszczyk)
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Burchackiemu - Zastępcy Burmistrza Miasta Mława za to, że mogliśmy razem dzielić się radością z przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona naszej społeczności szkolnej.
Data dodania: 2024-10-16 21:55:58
Data edycji: 2024-10-16 21:58:35