''Savoir vivre - czyli lekcja dobrego wychowania ''

" Uprzejmość jest cennym kluczem,
który otwiera wszystkie drzwi "

Innowacja pedagogiczna " Savoir vivre - czyli lekcja dobrego wychowania " w gr. VII, VIII i IX w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Mławie.
  W ramach innowacji pedagogicznej listopadowe zajęcia odbyły się pod hasłem " Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ", którego idea od roku 1973 jest niezmienna - bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Dzieci wykonały piękne kartki z pozdrowieniami dla przyjaciół, którym zostały one przekazane. Laurki sprawiły wiele radości zarówno wykonawcom jak i obdarowanym. Miło spędzony dzień pozostał w pamięci przedszkolaków, które nauczyły się, że warto być życzliwym na co dzień nie tylko od święta, a proste gesty, miłe słowa, mogą odmienić czyjś dzień. Dzieci wraz z wychowawcami stworzyły " Kącik emocji" miejsca, które ułatwia przedszkolakom wyrażać własne uczucia, pomaga radzić sobie w sytuacjach niepowodzeń, rywalizacji, nieporozumień czy sporów, ale też radości i zadowolenia, tym samym ułatwia nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami i naukę współpracy w grupie, dzieciom łatwiej jest zrozumieć emocje i akceptować je. "Kącik emocji" wciąż się rozwija.
Data dodania: 2021-11-28 16:39:43
Data edycji: 2021-11-28 16:47:10