Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022-2023

Wakacje dobiegły końca i 1 września 2022 roku uroczystym apelem o godz. 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Wyszkowska. Powitała uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją w murach naszej placówki, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz pozostałych gości. Następnie odczytała list od Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i przedstawiła najważniejsze informacje o organizacji pracy w bieżącym roku szkolnym.
Tak niedawno jak mówi piosenka rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania zaczął konferansjer Antek z klasy 3b rozpoczynając część artystyczną. Uczniowie montażem słowno- muzycznym Żegnajcie wakacje- witaj szkoło, pożegnali upalne i beztroskie wakacje, a przywitali swoją ukochaną szkołę, najmłodszych kolegów i koleżanki z klasy pierwszej oraz uczniów z Ukrainy.
Nie mogło zabraknąć też miejsca na wspomnienie wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej. Po uroczystości uczniowie klas 3 złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny.
Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku, by jak najlepiej wykorzystali czas spędzony w naszej szkole, zdobywając wiedzę, rozwijając zainteresowania i dbając o dobre relacje z rówieśnikami, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami, które odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i nauczycieli.
Link do galerii zdjęć.
Data dodania: 2022-09-02 18:45:54