Podsumowanie pracy z lekturą w klasie 5b.

A gdyby tak otworzyć drzwi starej szafy i przenieść się do Narnii?

Nic prostszego...

Przekonali sie o tym uczniowie  klasy Vb, którzy na lekcjach języka polskiego zapoznali się z lekturą  „Lew, czarownica i stara szafa”. Akcja opowieści rozgrywa się w czasach drugiej wojny światowej. Do zabytkowego domu,  osadzonego wśród gór i lasów, przybywa czworo dzieci: Zuzanna, Łucja, Edmund i Piotr.

Ze świata realnego wkraczamy razem z bohaterami w inny świat, pełen tajemnic  i zagadek – to świat Narnii, krainy wiecznej zimy , gdzie nigdy nie ma Bożego Narodzenia, a to za sprawą Białej Czarownicy Jadis. Dzieci dostały się do Narnii przez drzwi starej szafy w garderobie.

Uczniowie pod opieką p. Moniki Brzozowskiej i p. Emilii Bartkiewicz  stworzyli własną, magiczną, pełną tajemnic i zagadek szafę. Lekcja okazała się świetnym podsumowaniem pracy z lekturą.

Data dodania: 2022-11-15 20:03:39
Data edycji: 2022-11-15 20:05:40