Podróżowanie przez czytanie w klasie 3b

Podróżowanie przez czytanie  w klasie 3b

Klasa 3b zakończyła realizacje III modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą Lekturki spod chmurki”- Podróżowanie przez czytanie . W III module wraz z małą reporterką Nelą wybraliśmy się w wirtualna podróż do Azji i Ameryki Południowej. W lekturnikach uczniowie samodzielnie uzupełnili metryczkę książki, wykonali portret małej reporterki oraz opisali jej charakter. Na zakończenie pracy z książką, zilustrowali wybraną przygodę Neli i dokonali samooceny. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie zakładek do książek. Najbardziej wyczekiwanym zadaniem była lekcja pod chmurką z głośnym czytaniem. Tego dnia każdy chciał głośno czytać. Spotkanie z podróżnikiem odbyło się ono on-line. Pan Podróżnik #boczneszlaki tak rewelacyjnie opowiadał o swojej pasji, jaką jest podróżowanie, że dzieci z zapartym tchem słuchały jego opowieści.

To była pouczająca i rozwijająca przygoda a także świetna zabawa, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębili wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
Dziękujemy Pani Honoracie Szaneckiej- autorce programu za możliwość udziału w tak fantastycznym projekcie!
Data dodania: 2023-06-24 19:32:35
Data edycji: 2023-06-24 19:37:09