Pierwsza wizyta klasy 1a w bibliotece

We wtorek 14 marca uczniowie klasy Ia uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej poprowadzonej przez Panią Hannę Kanigowską.
Dzieci zapoznały się z regulaminem, zasadami korzystania z księgozbioru oraz pomieszczeniami biblioteki. Pierwszakom zostały założone karty czytelnicze, co sprawiło, że tego samego dnia mogli wypożyczyć pierwsze książki z zasobów naszej biblioteki. Podczas spotkania była mowa o rozmieszczeniu książek na regałach, ich rodzajach i gatunkach oraz zasadach zachowania w bibliotece. Niezwykle ważne było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki i wyrobienia nawyku czytania w domowym zaciszu .
Data dodania: 2023-03-15 19:24:42
Data edycji: 2023-03-15 19:30:47