Piękna Nasza Polska Cała

Projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” w grupie X

Przedszkolaki z grupy X MPS nr 2 rozpoczęły swoją przygodę z międzynarodowym projektem edukacyjnym pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Jego celem jest kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną dzięki, której  zapoznały się z mapą Polski, regionami Polski oraz miastami i ich zabytkami. Stworzyły swoją mapę, na której przykleiły pocztówki z wizerunkiem najpiękniejszych miast Polski. Jak również z wielką ochotą ruszyły do nawlekania czerwonej jarzębiny, dzięki której powstały piękne korale. Realizacja projektu przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Podejmowanie takich działań okazało się być niezwykle pouczające oraz fascynujące ponieważ każdy przedszkolak chce wiedzieć jak najwięcej o swojej ojczyźnie.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1690069374611407&set=a.3064026030549061

Data dodania: 2021-10-20 21:10:10
Data edycji: 2021-10-20 21:11:43