Pasowanie uczniów klas pierwszych oraz klasy 1-3 U.

Pasowanie uczniów klas 1 i klasy 1-3 u !!!
20 października 2022 roku uczniowie klas 1a, 1b i 1-3 u, zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Mława pan Sławomir Kowalewski, panie Dyrektor placówki, rodzice dzieci, które miały swoje święto oraz uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawców p.p. Sylwii Bancerz, Barbary Robaczyńskiej, Barbary Golian i Eweliny Ludwikowskiej. Dzieci udowodniły, że zasługują na to, by zostać prawdziwymi już uczniami. Następnie odbyło się ślubowanie - bohaterowie tego dnia z przejęciem powtarzali:
"Ślubuję
- być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy
- dobrze się uczyć, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i przełożonych
- postawą swoją sprawiać radość wychowawcom, rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka
- szanować wszystkich, którzy pracują w naszej szkole, po to, aby było nam w niej dobrze".
Po ślubowaniu pan Burmistrz Sławomir Kowalewski oraz pani Dyrektor Mariola Męczyńska dokonali aktu pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem.
Uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną, a w salach uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Nie zabrakło też słodkich akcentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości na szkolnym facebooku

Data dodania: 2022-10-20 16:23:30
Data edycji: 2022-10-20 19:32:31