''Pamiętamy o zmarłych''

"Pamiętamy o zmarłych" – przedszkolaki z MPS nr 2 odwiedzają cmentarz

Czas przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli. Dlatego też 28 i 29 października 2021 r., przedszkolaki z MPS nr 2 wybrały się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach. Głównym celem wycieczki było uczczenie pamięci zmarłych, w tym żołnierzy poległych w czasie wojny. Dzieci wspólnie z Paniami pomodliły się i zapaliły znicze na grobach. Podczas tej wycieczki dzieci zrozumiały jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócić spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Spacer alejkami cmentarza był dla nich ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Była to jedna z ważniejszych lekcji wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która na pewno zostanie w pamięci dzieci.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set?vanity=1690069374611407&set=a.3071046886513642

Data dodania: 2021-10-29 18:10:16
Data edycji: 2021-10-29 18:20:02