Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Ogólopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 

Biblioteka szkolna wzięła udział w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom odbywającym się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W jego realizację zaangażowani jesteśmy po raz 18. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Jest to akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych. Biblioteka wspiera uczniów w kontaktach z literaturą, ułatwia obcowanie z różnorodnymi tekstami , stara się wpływać na ich preferencje czytelnicze.
W tym roku do akcji włączyła się pani dyrektor Joanna Wyszkowska. Pani Dyrektor przeczytała klasie III b opowiadanie o przyjaźni Wojciecha Cesarza pt. Sztuka programowania. W pozostałych klasach nauczyciele bibliotekarze czytali opowiadanie o szacunku Barbary Kosmowskiej pt. Szacun i gorzka czekolada. Bardzo podobały się inne opowiadania z książki Gorzka czekolada.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które obchodzimy przez tydzień raz w roku, do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok .

 

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/czytanie-kapital-na-cale-zycie


https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-czytaniu/dlaczego-czytac-dziecku/

 

Data dodania: 2021-06-07 12:11:47
Data edycji: 2021-06-16 14:05:44
Ilość wyświetleń: 170

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook