Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 4a

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Przypada on na 29 września – dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Głośne czytanie i rozmowy o książce to doskonały sposób rozwijania umiejętności językowych, poszerzania wiedzy, podnoszenia motywacji do nauki.
Lekcję rozpoczęła p. Monika Brzozowska, która przedstawiła ogólne informacje dotyczące obchodów tego dnia. Każdy z uczniów przyniósł swoją ulubioną książkę i wspólnie zagraliśmy w grę. Wszyscy siedzieliśmy w kółku. Grę rozpoczęła Dorotka Brzezińska, która podała dwie cyfry (pierwsza to numer strony, druga to linijka tekstu) i wybrała osobę. Zadaniem wskazanej osoby było przeczytanie fragmentu ze swoje ksiażki i wskazanie kolejnej osoby.
Następnie p. Wioleta Żerańska, nauczyciel bibliotekarz, przeczytała wiersze Janiny Porazińskiej.

Data dodania: 2022-09-30 20:09:38
Data edycji: 2022-10-02 20:10:29