Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki – Matematyka w budowaniu klocków w klasie 1b

Natalka i Antek w Świecie Wielkiej  Matematyki – Matematyka w budowaniu klocków w klasie 1b

Klasa1b wykonała kolejne zadanie z projektu edukacyjnego Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki – Matematyka w budowaniu klocków. W trakcie lekcji uczniowie wykonali karty pracy gdzie powtarzali rytm w szlaczku, kolorowali zamek wg określonego schematu, obliczali piny w budowlach. Na kolejnej lekcji budowali z klocków zgodnie z planami i ustalonymi zasadami. Szukali matematyki zarówno podczas zabaw klockami, jak i w ich wyglądzie. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że znajomość zagadnień matematycznych typu symetria, rytmy czy bryły jest pomocna w zabawie i realizowaniu ciekawych projektów związanych z budownictwem. Pokazuje bliskość i obecność tej nauki w życiu dzieci. Lekcja jest też wspaniałą okazją do budowania pozytywnej atmosfery w zespole klasowym.

link do galerii

Data dodania: 2024-02-29 12:59:26