Natalka i Antek oraz Technologiczne triki w 1b

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1b będą uczestniczyć w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Organizatorem projektu jest Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce a autorami i koordynatorami projektu są Małgorzata Stepnowska i Anna Owczarek, nauczyciele-bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.

Projekt daje możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób odkrywania tajników współczesnych technologii– poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych m.in. z programu „Laboratoria przyszłości”, w które wyposażona jest nasza szkoła.

Natomiast na zajęciach pozalekcyjnych wiedzy Pierwszaczki zmierzą się z zadaniami matematycznymi wykonywanymi metodą projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Organizatorami projektu są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A. z siedzibą w Kielcach.

Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

To będzie fajny rok!

Data dodania: 2023-09-24 12:33:51