„Mistrz pięknego czytania” – konkurs czytelniczy

„ Kochajcie książki. Ułatwią wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć, zdarzeń. One nuczą was szanować człowieka i samych siebie. Uskrzydlą rozum i serce”  - słowa te stały się inspiracją do zorganizowania w naszej bibliotece konkursu „Mistrz pięknego czytania” dla uczniów klas III. Wychowawczynie klas III - pani Sylwia Bancerz i pani Barbara Robaczyńska wybrały reprezentacje klasowe, które w piątek 6 maja przystąpiły do konkursowych zmagań czytelniczych. Zadaniem każdego z uczestników było wylosowanie przygotowanej wcześniej książki z zaznaczonym fragmentem tekstu a następnie piękne głośne odczytanie go przed jury. W ocenie prezentacji uczniowskich była brana pod uwagę poprawność czytania, interpretacja tekstu i emocjonalna strona przekazu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytelniczych a jury przyznało dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom w kolejności zajmowanych miejsc:

I miejsce - Daria Próchniewska kl. 3 B i Oliver Jóźwiak kl. 3 A

II miejsce - Amelia Jabłonowska kl. 3 B i Miłosz Majewski kl. 3 A