MATEMATYKA, KSIĄŻKI I BIBLIOTEKA

Klasa 1b zakończyła tegoroczną przygodę matematyczną z Natalką i Antkiem w Świecie Wielkiej Matematyki odkrywając związki matematyki z książkami i biblioteką. Podczas wywiadu z panią Hanią nauczycielką bibliotekarzem uczniowie mogli zebrać wiele danych liczbowych z biblioteki tworząc „Notatkę-mapę myśli” wokół zagadnienia MATEMATYKA, KSIĄŻKI I BIBLIOTEKA . Pracując w grupach mieli okazję do zbierania i analizowania danych, przeliczania i porównywania. Nie zabrakło także elementów związanych z czasem i kalendarzem, które w pracy biblioteki są bardzo istotne.  Po raz kolejny zajęcia w bibliotece są doskonałą okazją do zachęcenia uczniów korzystania z zasobów bibliotek.

W ostatnim module projektu pierwszoklasiści po raz kolejny zobaczyli, jak matematyka jest obecna w ich życiu każdego dnia.

Data dodania: 2024-05-30 09:54:18
Data edycji: 2024-05-30 09:58:10