Lektura w pudełku podczas lekcji języka polskiego w klasie 5a.

Różne są sposoby omawiania lektury, przekonali się o tym piątoklasiści.

Zadanie uczniów polegało na gromadzeniu w trakcie czytania noweli Henryka Sienkiewicza "Janko Muzykant" różnych przedmiotów związanych z treścią książki. Następnie uczniowie klasy 5a zostali podzieleni na pięć pięcioosobowych grup poprzez losowanie kolorowych patyków (grupa zielona, pomarańczowa, żółta, niebieska, fioletowa). W ten sposób powstało pięć lekturowych pudełek. Uczniowie każdej z grup stworzyli własny obraz lektury, który zapamiętali po przeczytaniu, omówili pudełko na forum klasy, a także uzasadnili swój dobór rekwizytów.

W pudełkach znalazły się rownież wcześniej wypełnione karty pracy dotyczące świata przedstawionego w noweli.

Dzięki tej formie pracy z lekturą, uczniom udało się zapamiętać więcej informacji, a jednocześnie uczyć się w ciekawy sposób.

Data dodania: 2022-11-24 17:16:24
Data edycji: 2022-11-27 17:18:16