Lekcja historii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie filia nr 1

Klasa 1 c spotkała się z Panią Lidią Piskorską, która jest pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie filia nr 1. Uczniowie zapoznali się procedurami wypożyczania książek oraz możliwością założenia karty czytelnika. Pani bibliotekarka przeprowadziła także lekcję historii, która przybliżyła uczniom majowe święta narodowe- Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Dzieci obejrzały fragmenty kroniki filmowej, jak dawniej obchodzono Święto Pracy. Kolejnym celem spotkania, było wysłuchanie pięknej recytacji wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu Pani Lidii. Nasi uczniowie również wykazali się znajomością Mazurka Dąbrowskiego oraz recytowali wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy ojczyste" oraz Marii Jaszczuk "Znak".

Data dodania: 2022-05-03 21:18:28
Data edycji: 2022-05-03 21:26:52