Kronika naszej szkoły

Spotkania w bibliotece szkolnej z p. Hanią Kanigowską zawsze są dla naszej klasy interesującym wydarzeniem. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej o historii naszej szkoły. A to dzięki Kronice szkolonej, która została w ostatnich dniach udostępniona naszym uczniom. Pani Hania sięgnęła aż do początku, czyli roku 1885, kiedy powstała na Wólce 3-klasowa szkoła elementarna. Burzliwe czasy I i II wojny światowej przerwały działalność szkoły. Szkoła poddawana była różnym przemianom przez te wszystkie lata. W 1994 r. zostało jej nadane imię Haliny Rudnickiej. Księgi staraliśmy się przeglądać z wielką ostrożnością, żeby ich nie zniszczyć. Zgromadzone zdjęcia i relacje z ważnych uroczystości szkolnych, wydarzeń i spotkań z interesującymi ludźmi- to przecież skarbnica wiedzy i kawałek naszej historii.

Data dodania: 2024-05-24 19:39:31
Data edycji: 2024-05-24 19:42:12