Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Warszawska Syrenka już 45 raz wzbudzała wiele emocji wśród młodych talentów recytatorskich. Tegoroczny konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Jego głównym celem było nie tylko wyłonienie talentów recytatorskich, ale również popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania.
Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, 22 marca w mławskim MDKu odbył się II etap tego konkursu. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie powiatu mławskiego, ale również szkół ciechanowskich. Naszą placówkę w poszczególnych kategoriach reprezentowali następujący uczniowie:
- klasy 1-3 Natalia Libera 1c, Franciszek Świecik 1c
- klasy 4–6 Alicja Maciak 4a, Gabriel Meredyk 4b
- klasy 7–8 Kinga Przyborowska 7b, Oliwia Rudnicka 8c.
Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, które trafiło do Gabrysia Meredyka 4b. Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom. Wystąpienie pośród tylu młodych, utalentowanych osób, słuchanie ciekawych recytacji i interpretacji wierszy było wielkim wyróżnieniem.
Data dodania: 2022-03-22 21:12:22
Data edycji: 2022-03-22 21:24:48