Klocki Korbo na lekcji w kl.1b

Pierwsza lekcja w klasie 1b z klockami edukacyjnymi Korbo dała uczniom niesamowitą możliwość konstruowania "maszyn", które faktycznie się ruszają. Na zajęciach edukacji polonistycznej, dzieci układały modele wyrazów zaznaczając samogłoski i spółgłoski. Klocki Korbo doskonale nadają się także do zajęć z elementami kodowania. Pierwszoklasiści zbudowali Sudoku z elementów w 4 kolorach, a także ułożyli kolor w jednej linii poruszając się wokół luki między klockami na planszy. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonali swoje prace. Niektórzy tak cieszyli się ze swojej pracy, że z przyjemnością powtórzyli swoje zadanie nawet trzykrotnie (za każdym razem inaczej). Brawo Pierwszaczki!!!
Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.

link do galerii
Data dodania: 2024-01-11 20:07:17